Szymon Michalski| 
aktualizacja 

Pojawiła się u boku Putina. Nieprzypadkowo

Kamila Walijewa pojawiła się na początku maja na zaprzysiężeniu Władimira Putina. Okazuje się, że wizyta ta była nieprzypadkowa. 18-letnia Rosjanka zaczyna się bowiem angażować w tematy polityczne.

Pojawiła się u boku Putina. Nieprzypadkowo
Kamila Walijewa (Instagram, Kamila Walijewa)

Na początku maja rozpoczęła się piąta kadencja Władimira Putina na stanowisku prezydenta Rosji. Polityk ten nieprzerwanie rządzi krajem od 2000 roku. Będzie też tak przez minimum sześć lat.

7 maja odbyło się zaprzysiężenie Putina. Na uroczystości zjawiła się m.in. Kamila Walijewa. To jedna z najbardziej utalentowanych łyżwiarek figurowych i bohaterka dopingowej afery. Jak się okazuje, obecność nastolatki nie była przypadkowa.

Rosyjskie media donoszą, że Walijewa coraz mocniej zaczyna się angażować w sprawy swojego kraju. Polityka nie jest obojętna młodej łyżwiarce figurowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przygotowuje silniki zawodnikom Unii. Będzie głównym winowajcą potencjalnego spadku?

Walijewa wkracza do polityki

"Walijewa jest wprowadzana w życie polityczne kraju. Aktywnie śledzi działalność prezydenta Rosji, a podczas Igrzysk Przyszłości zdołała nawet osobiście porozmawiać z Władimirem Putinem i uzyskać jego poparcie" - pisali dziennikarze portalu championat.com.

Co ciekawe, Walijewa nie samą polityką planuje się zająć w najbliższym czasie. 18-latka w mediach społecznościowych poinformowała, że będzie gospodarzem programu na Channel Open. Ponadto wspólnie z piosenkarką Mią Boyką chce nagrać utwór muzyczny.

Przypomnijmy, że 25 grudnia 2021 roku Rosjanka otrzymała dodatni wynik testu antydopingowego. Mimo tego 15-letnia wówczas zawodniczka wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie sięgnęła po złoty medal w konkurencji drużynowej.

Nastolatka nie została jednak od razu zdyskwalifikowana. Sytuacja była prawnie skomplikowana. Według Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) 15-letnia wówczas Walijewa była chroniona prawnie i była za młoda, by być sądzona jako winna złamania zasad antydopingowych.

Dopiero w styczniu 2024 roku została zdyskwalifikowana na cztery lata. Jej kara dobiegnie końca 25 grudnia 2025 roku.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić