Polka została wykluczona z igrzysk. Kibice są w niej zakochani

31

Sześcioro polskich pływaków straciło szansę na udział w IO w Tokio jeszcze przed ich startem. W tym gronie była Paulina Peda, w której zakochani są polscy kibice. Pływaczka ostatecznie wzięła udział tylko w jednej konkurencji, w której nie miała zbyt dużych szans.

Polka została wykluczona z igrzysk. Kibice są w niej zakochani
Paulina Peda (Instagram)

To miało być spełnienie marzeń. "Dopiero teraz dochodzi do mnie to wszystko. Ten ogrom formalności, testów i innych teoretycznych komplikacji, które mogły nas spotkać po drodze nie do końca pozwalały nam na 100 proc. pozytywne nastawienie. Teraz z odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że zaczynam spełniać marzenia, to się zaczyna dziać!" - pisała po ślubowaniu Paulina.

Na miejscu tak dobrze nie było. Popełniono błąd. Polski Komitet Olimpijski walczył o dopuszczenie polskich pływaków do IO w Tokio. Spotkanie ostatniej szansy przekreśliło jednak wszystkie nadzieje. Biało-Czerwoni wrócili do Polski.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Paulina Peda ma 23 lata i pochodzi z Chorzowa. Jest m.in. brązową medalistką mistrzostw Polski seniorów (2017 rok) i wielokrotną mistrzynią i medalistką MP juniorów. "Motto: Trzeba walczyć o swoje marzenia" - czytamy nt. Pauliny Pedy w serwisie nasimistrzowie.pl.

Teraz te słowa nabrały wyjątkowego wydźwięku. Niestety - tym razem walka została przegrana. Ale nie było w tym żadnej winy uroczej zawodniczki.

Ostatecznie Peda została w Tokio. Dostała szansę startu w sztafecie mieszanej. Ta jednak została zdyskwalifikowana za przedwczesną zmianę. "Po starcie czułam niedosyt, nie do końca umiałam pogodzić się z zaistniałą sytuacja ale z perspektywy czasu coraz bardziej doceniam ten wyścig" - pisała pływaczka. W startach indywidualnych z pewnością miała szansę na więcej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić