Jan Manicki
Jan Manicki|

Polska – Meksyk. Pomyłka Lewandowskiego kosztowała nas zwycięstwo

90

We wtorek 22 listopada reprezentacja Polski mierzyła się w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata z Meksykiem. Podopieczni Czesława Michniewicza od początku byli gotowi na walkę na upadłego. W kluczowym momencie zawiódł jednak kapitan naszej kadry. Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego, a biało-czerwoni zremisowali z Meksykiem 0:0.

Mundial 2022. Polska zmierzyła się w swoim pierwszym meczu z Meksykiem (EPA, PAP)

Polska zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na tegorocznym mundialu. Zabrakło przejęcia inicjatywy i klarownych sytuacji ze strony naszej reprezentacji. Ostatecznie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Polska – Meksyk. Ogromny niedosyt i zawiedzione nadzieje

Polscy piłkarze już przed meczem zapewniali, że liczy się przede wszystkim wynik. Patrząc na przebieg meczu, mógł być on zupełnie inny. Rzut karny w 58 minucie spotkania zmarnował jednak Robert Lewandowski.

Polacy chcieli przede wszystkim zatrzymać meksykańską ofensywę. Sposób na to był prosty: szybkie przerywanie akcji przeciwnika oraz długie podania i próba znalezienia pod polem karnym Roberta Lewandowskiego. Choć nasi zawodnicy czują się w takiej grze najlepiej, Meksykowi nie zabrakło okazji do strzelenia gola.

Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie Meksykanie mieli tuż przed przerwą. Strzał Sancheza obronił jednak Wojciech Szczęsny. Polacy szukali swoich szans, ale po podaniu Roberta Lewandowskiego Jakub Kamiński źle przyjął piłkę, tracąc szansę na strzelenie gola.

Na początku drugiej części spotkania Robert Lewandowski po walce z Hectorem Moreno upadł w polu karnym. Sędzia pobiegł zobaczyć sytuację na monitorze VAR. Chwilę później podyktował jedenastkę.

W 58 minucie z rzutu karnego pomylił się jednak Robert Lewandowski. Oddał płaski strzał w lewy róg bramkarza, bez swojego charakterystycznego nabiegu. Bramkarz Meksyku Guillermo Ochoa wyczuł jego intencje i wybił piłkę.

Ożywieni paradą swojego golkipera Meksykanie zaczęli się napędzać, ale ich próby zagrożenia naszej bramce spaliły na panewce. Pod koniec meczu Polacy mieli jeszcze swoje okazje. W doliczonym czasie gry reprezentacja Polski wyszła z dobrą kontrą, ale Grzegorz Krychowiak, zamiast podać do któregokolwiek z partnerów, postanowił oddać samolubny strzał na bramkę Ochoy. Piłka poleciała kilka metrów nad bramką.

Meksyk - Polska (0:0)

Poniżej znajduje się zapis zakończonej relacji na żywo. Dziękujemy za śledzenie i zapraszamy na kolejne!

Polska - Meksyk. Pierwszy sprawdzian naszej kadry na mundialu. Relacja na żywo

Biało-czerwoni zdobywają jeden punkt i są obecnie na drugim miejscu w grupie C ex aequo z Meksykiem. Prowadzi Arabia Saudyjska, która sensacyjnie pokonała 2:1 Argentynę. W kolejnym meczu zmierzymy się właśnie z drużyną z Półwyspu Arabskiego.

Koniec. Wielki niedosyt po pierwszym meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego i nie strzelił swojej pierwszej bramki w finałach mistrzostw świata.

90+7 min - Koniec meczu. Polska remisje z Meksykiem 0:0.

90+6 min - Świetna akcja Polaków, Krychowiak mógł podać do partnerów ale zdecydował się na samolubne uderzenie z daleka. Ponad bramką.

90+5 min - Podanie Lewandowskiego i celny strzał Kamińskiego. Nie mógł jednak zagrozić bramce Meksyku.

90+4 min - Jimenez rusza z akcją, ale dobra interwencja Glika.

90 min - Sędzia dolicza do drugiej połowy 7 min.

89 min - Kamil Glik dostał z bliska piłką w głowę, leży teraz na boisku.

88 min - Na ostatnie fragmenty za Piotra Zielińskiego wchodzi Arkadiusz Milik.

87 min - Meksyk naciera, ale Matty Cash wchodzi przed rywala i wymusza faul.

84 min - Zmiana w Meksyku. Opuszcza boisko Vega, w jego miejsce pojawia się Antuna.

81 min - Dobry rzut rożny Polaków, ale Krychowiak nie zamyka akcji.

79 min - Groźny strzał Vegi, ale ponad naszą bramką.

78 min - Organizatorzy podają, że 39 369 widzów zasiada na trybunach stadionu 974 w

76 min - Żółta kartka dla Przemysława Frankowskiego.

75 min - Faul Bereszyńskiego w ataku.

74 min - dobra akcja Polaków. Wrzutka jednak niecelna i będzie tylko korner.

72 min - Zmiany po obu stronach. Przemysław Frankowski zastąpi Sebastiana Szymańskiego. W przypadku Meksyku wejdą Rodriguez i Jimenez, a zejdą Herrera i Martin.

70 min - Robi nam się mecz walki. Obie reprezentacje nie odpuszczają nawet na milimetr.

68 min - Groźny faul Matty'ego Casha. Meksyk będzie wrzucał w nasze pole karne. Nieudane jednak to dośrodkowanie.

66 min - Vega strzela z dystansu w trybuny.

64 min - Ależ akcja Meksyku! Martin zmienił głową tor lotu piłki po strzale, ale kapitalnie zareagował Szczęsny.

62 min - Pada na boisku Bereszyński. Widzimy jednak, że nic poważnego jednak się nie stało.

60 min - Meksyk groźnie w naszym polu karnym. Krychowiak wybija, żółta kartka dla członka sztabu reprezentacji Meksyku.

58 min - NIE MA!!!! Robert Lewandowski nie trafia z rzutu karnego! Guillermo Ochoa wyczuł jego intencje i broni strzał Polaka!

56 minKARNY DLA POLSKI.

54 min - Groźna akcja Polaków. Robert Lewandowski przepychał się z Meksykaninem i pada w polu karnym. BĘDZIE VAR!

54 min - Do tej pory Meksykanie strzelali na naszą bramkę 7 razy, z czego 2 razy celnie.

52 min - Strzał Lozano z dystansu, ale łapie piłkę Wojciech Szczęsny.

49 min - Kolejny faul Sancheza, który ma już żółtą kartkę na koncie.

46 min - Zaczynamy drugą połowę. Od środka Polacy.

46 min - Zmiany w przerwie w reprezentacji Polski. Na boisko wchodzi Krystian Bielik, na murawę nie wraca już Nicola Zalewski.

Do tej pory mieliśmy tak naprawdę tylko jedną sytuację, ale podanie Roberta Lewandowskiego nie przeszło obrońców Meksyku. Zdecydowanie trzeba przejąć inicjatywę w środku pola. W drugiej połowie czekamy na gole reprezentacji Polski.

Piłkarze z Ameryki Północnej sprawiają nam kłopoty zwłaszcza poprzez przerzuty z jednej strony boiska na drugą. Nasi zawodnicy nie utrzymują się zbyt długo przy piłce. Meksyk przejął inicjatywę zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy.

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na mundialu 2022 remisuje do przerwy 0:0. Pierwsze 45 minut zdecydowanie dla Meksyku. Gramy na jego warunkach i nie mieliśmy ani jednej klarownej sytuacji.

Przerwa. Nasi piłkarze schodzą do szatni z niedosytem. Można jednak być zadowolonym, że po jednej z groźnych wrzutek nie skończyło się golem dla Meksyku.

45+2 min - Gwizdek i piłkarze schodzą na przerwę.

45 min - Sędzia doliczył do pierwszej połowy 2 min.

45 min - Celny i groźny strzał Sancheza. Wojciech Szczęsny jednak na posterunku, wybija na rzut rożny.

43 min - Lozano zakręcił przy naszym polu karnym, ale wybijamy piłkę.

42 min - Krychowiak zastawia się w środku pola i wymusza faul.

39 min - Groźna wrzutka Meksyku, nasi obrońcy minęli się z piłką, ale wybijamy na rzut rożny.

38 min - Krychowiak fauluje w środku pola.

37 min - Do tej pory byliśmy świadkami 4 strzałów. 3 z nich oddali Meksykanie, 1 Polacy.

35 min - Statystka posiadania piłki prezentuje się następująco: Meksyk - 59 proc., Polska - 41 proc.

33 min - Kolejna groźna wrzutka w nasze pole karne, dobre wyjście Wojciecha Szczęsnego.

29 min - Żółta kartka dla Jorge Sancheza.

28 min - Kolejna bardzo groźna sytuacja Meksyku. Jesus Gallardo wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, ale nasz bramkarz dobrze interweniuje w polu bramkowym.

26 min - Poważne kłopoty Polaków. Herrera wrzuca w nasze pole karne, Vega główkuje, piłka mija o centymetry naszą bramkę.

25 min - Świetne podanie do Lewandowskiego od Krychowiaka, ale Meksyk spokojnie w obronie.

22 min - Robert Lewandowski pada przed polem karnym Meksyku. Nie ma jednak mowy o faulu.

18 min - Groźna akcja Meksyku, ale jest chorągiewka w górze. Spalony.

14 min - Sędzia odgwizduje zagranie ręką Kamila Glika w środku pola.

12 min - Strzał Moreno głową, ale ponad naszą bramką. Sędzia pokazuje, że był spalony.

10 min - Kamil Glik i Cesar Montez po chwili już gotowi do powrotu na boisko.

7 min - Rzut rożny dla Polski, ale nikt nie zamknął akcji. Niebezpieczne zderzenie w polu karnym, ucierpiał w nim Kamil Glik.

6 min - Lewandowski dobrze rozprowadził piłkę, ale Meksykanie zdążyli wrócić.

5 min - Błąd Kiwiora i dynamiczna akcja Lozano z Meksyku. Pomylił się jednak zamykający akcję w naszym polu karnym Vega.

4 min - Pierwsza poważna akcja Meksyku. Wrzutka jednak zablokowana przez polskich obrońców.

1 min - Mecz rozpoczął się. Polacy w strojach biało-czerwonych, Meksyk w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

Wysłuchaliśmy hymnów obu reprezentacji. Zawodnicy przygotowują się do meczu.

Selekcjonerzy reprezentacji Polski i Meksyku odkryli karty. Poznaliśmy składy w jakich drużyny wyjdą na spotkanie 1. kolejki grupy C MŚ 2022.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Matty Cash, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski, Robert Lewandowski.

Meksyk: Guillermo Ochoa - Cesar Montes, Hector Moreno, Jorge Sanchez, Jesus Gallardo, Edson Alvarez, Hector Herrera, Luis Chavez, Alexis Vega, Henry Matin, Hirving Lozano.

Sędzia: Chris Beath (Australia).

Obejrzyj także: Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości