aktualizacja 

"Pomogę wam szukać Pegasusem". Zaskakujące słowa Marianny Schreiber

29

Marianna Schreiber to żona polityka PiS Łukasza Schreibera, który był ministrem w poprzednim rządzie Mateusza Morawieckiego. W jednym z programów Clout MMA celebrytka przyznała, że pomoże szukać Nikity za pomocą... Pegasusa. To jedna z większych afer za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

"Pomogę wam szukać Pegasusem". Zaskakujące słowa Marianny Schreiber
"Pomogę wam szukać Pegasusem". Zaskakujące słowa Marianny Schreiber (YouTube)

W teorii Pegasus to program, po który sięgają służby zwalczające przestępczość i korupcję w wielu krajach. Jest to system do inwigilacji telefonów i komputerów, najdroższy w historii polskich służb. Przez Prawo i Sprawiedliwość był jednak wykorzystywany między innymi do śledzenia swoich przeciwników politycznych.

Dosyć nieoczekiwanie temat Pegasusa pojawił się podczas programu ROAST przed galą Clout MMA 4, w którym uczestniczyła między innymi Marianna Schreiber oraz Goha Magical.

Wszystko zaczęło się od tego, że do studia programu dodzwoniła się Nikita, była zawodniczka Clout i rywalka Gohy Magical. Nikita zaczęła od przeprosin swojej rywalki, bowiem obie miały w przeszłości mały konflikt. Małgorzata w pewnym momencie zaapelowała do partnera Nikity, aby ten pilnował ją i nie pozwolił jej uciec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia
W razie czego pomogę wam szukać Nikity Pegasusem - wypaliła w trakcie programu Schreiber.

Przypomnijmy, że Marianna Schreiber to żona polityka PiS Łukasza Schreibera, który był w poprzednim rządzie Mateusza Morawieckiego, a teraz startuje w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Jej słowa o Pegasusie mogą wydawać się w takim momencie bardzo kontrowersyjne.

Komisja śledcza ws. Pegasusa

W lutym odbyło się pierwsze posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa, która ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość czynności podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania m.in. przez rząd, służby specjalne i policję od listopada 2015 r. do listopada 2023 r.

Komisja ma też ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz. Przed komisją jako świadkowie mają stawić się m.in. byli szefowie służb Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, prezes PiS Jarosław Kaczyński czy były szef MS i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić