aktualizacja 

Przeprowadzka szefa FIFA budzi oburzenie. "To skorumpowana banda"

11

Gianni Infantino przeniósł się z rodziną do Kataru. Jak zapewnia, zamierza osobiście nadzorować przygotowania do mistrzostw świata.

Przeprowadzka szefa FIFA budzi oburzenie. "To skorumpowana banda"
Gianni Infantino jest krytykowany (YouTube, YouTube)

Szwajcar poinformował, że będzie uważnie i z bliska przyglądać się ostatnim szlifom. Gianni Infantino postanowił wykonywać obowiązki prezydenta FIFA nie tylko z Zurychu, ale także z Dohy i z innych miejsc na świecie.

Wybór Kataru na gospodarza mundialu od początku budził kontrowersje, a zarzuty o korupcję przy jego przyznawaniu i organizacji są coraz głośniejsze. Wiadomość o przeprowadzce Infantino do Dohy wzbudziła niedowierzanie i niezrozumienie.

Trudno uciec od wrażenia, że Katar po prostu odwdzięcza się luksusami prezydentowi FIFA, a ten "nie broni się" przed korzystaniem z nich. Nie ulega wątpliwości, że związki między gospodarzem mundialu a Infantino są bliskie.

"Nigdy nie uzależniałbym od mistrzostw świata wyboru miejsca, w którym mieszkam" - napisał na Twitterze, Sepp Blatter, który był poprzednikiem Infantino w roli prezydenta FIFA.
"FIFA od zawsze była żądną pieniędzy i skorumpowaną bandą. Infantino pasuje tam idealnie - napisała z kolei Barbara Brucks, a podobnych opinii nie brakuje w mediach społecznościowych.
Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić