Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Rosjanin mówi, jak jego rodacy komentują Euro 2024. "Co to za szaleństwo?"

Wśród uczestników Euro 2024 próżno szukać Rosji. Nie wynika to ze słabych eliminacji tej kadry, a wykluczenia Federacji Rosyjskiej z międzynarodowych rozgrywek po napaści na Ukrainę. Mimo to, Rosjanie nie mogą zrozumieć, dlaczego ich kraj został wykluczony z rywalizacji.

Rosjanin mówi, jak jego rodacy komentują Euro 2024. "Co to za szaleństwo?"
Rosjanin mówi o kibicach z jego kraju (YouTube)

Okazuje się, że wielu Rosjan bez żadnej refleksji podchodzi do napaści na Ukrainę. Nie obchodzi ich to, że żołnierze Federacji Rosyjskiej mordują niewinnych cywilów. Z ich punktu widzenia istotne jest to, że rosyjskiej reprezentacji piłkarskiej nie ma na mistrzostwach Europy w piłce nożnej w Niemczech.

Reakcję kibiców z Rosji pokazuje Wiaczesław Zarucki. To rosyjski bloger, który od dawna mieszka w Polsce. Zarucki przedstawia Polakom realia życia w Federacji Rosyjskiej i nastroje społeczne w tym kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Co za powitanie. Niemcy zaskoczyli uczestnika Euro 2024

Zarucki wprost cytuje kilka komentarzy z sieci. - Co to za szaleństwo? Dlaczego nasza drużyna narodowa nie może pojechać na Euro 2024? - pisze jeden ze zbulwersowanych internautów.

Chcemy zobaczyć naszą drużynę narodową na Euro 2024 i nie obchodzi nas wasza polityka. To jest po prostu niedopuszczalne! Jesteśmy Rosjanami, Bóg jest z nami! - dodaje "Po prostu mężczyzna".

Rosja usunięta z Euro. Rosjanie oburzeni

Z kolei "Sergiej" uważa, że UEFA (Europejska Federacja Piłkarska) zawiesiła reprezentację Rosji "tylko dlatego, że Rosja zabija Ukraińców".

To śmieszne, że nasi piłkarze zostali zawieszeni na Euro 2024 tylko dlatego, że zabijamy Ukraińców. Co to za logika? UEFA mówisz poważnie? [...] Karać drużynę i kibiców za działania, na które nie mają wpływu? - pisze rosyjski kibic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reakcja Rosjan na EURO 2024 bez Rosji

Dodajmy, że Rosjanie zostali zawieszeni w prawach członka UEFA i FIFA zaraz po napaści na Ukrainę w 2022 roku. Wiązało się to z usunięciem z baraży o przepustkę na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze, w których mieli grać z Polską. Od tego czasu nie są dopuszczeni do międzynarodowych rozgrywek piłkarskich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić