VDB| 

Skandal po śmierci księcia Filipa. Nagranie obiegło świat

417

Do skandalicznej sytuacji doszło przed meczem Celticu Galsgow. Fani szkockiej drużyny nie uszanowali minuty ciszy ku czci księcia Filipa i podczas niej zachowywali się nieodpowiednio. W świecie sportu grzmi po tym wydarzeniu.

Skandal po śmierci księcia Filipa. Nagranie obiegło świat
Książe Filip (Twitter.com)

Całe Wyspy Brytyjskie są w żałobie po śmierci księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat i w związku z tym wiele klubów zarówno ligi angielskiej, jak i szkockiej zdecydowało się oddać hołd nieżyjącemu członkowi rodziny królewskiej w mediach społecznościowych. Co więcej, przed weekendowymi meczami standardem była symboliczna minuta ciszy.

Zobacz także: Najman obnaża Saletę

Właśnie minuta ciszy miała poprzedzić spotkanie Celticu Glasgow z Livingston. Tak też było, jednakże tę podniosłą chwilę popsuli kibice gospodarzy. Chociaż mecz na Celtic Park rozgrywany był przy pustych trybunach (ze względu na pandemie COVID-19), to mimo wszystko fani znaleźli sposób, aby przeszkodzić w tej symbolicznej chwili. W momencie kiedy piłkarze stanęli, aby oddać hołd księciu Filipowi, kibice przed stadionem umyślnie odpalali fajerwerki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Całe zdarzenie mocno zmieszało zarówno piłkarzy, jak i sztaby szkoleniowe obu ekip. Co więcej, "popis" kibiców był bardzo dobrze słyszany w telewizji, a nawet brytyjski komentator pokusił się o skomentowanie tego nieodpowiedniego zachowania.

Myślę, że to były jakieś fajerwerki wybuchające poza Celtic Park. Nie jestem pewien, co to było, ale słychać kilka głośnych huków - powiedział komentator.

Ostatecznie Celtic Glasgow pokonał Livingston aż 6:0. Jednakże po spotkaniu nie mówi się zbyt wiele o samym meczu, a o tym co wydarzyło się przed nim. Zachowanie kibiców spotkało się z wielką krytyką świata sportu, a na Twitterze wręcz grzmi i wielu kibiców sprzeciwia się takiemu nieodpowiedniemu zachowaniu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: wakacje gwiazdy reprezentacji Polski. Widoki zapierają dech w piersiach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić