Skoczek przyjechał do Polski. Zachwyca się ziemniakami

8

Kanadyjski skoczek Mackenzie Boyd-Clowes w Polsce przygotowuje się do nowego sezonu zimowego. W mediach społecznościowych relacjonuje swój pobyt nad Wisłą.

Skoczek przyjechał do Polski. Zachwyca się ziemniakami
Mackenzie Boyd-Clowes w Polsce przygotowuje się do nowego sezonu (Photo by Cameron Spencer/Getty Images) (GETTY, Cameron Spencer)

Mackenzie Boyd-Clowes znany jest w środowisku skoków narciarskich nie tylko ze względu na wyniki sportowe, ale też - a może przede wszystkim - ze względu na sposób, w jaki komunikuje się ze swoimi fanami. Kanadyjczyk często dzieli się w mediach społecznościowych zabawnymi komentarzami, czasem nieco sarkastycznymi.

Aktualnie Boyd-Clowes przebywa w Polsce, gdzie przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego. Na Twitterze relacjonuje swój pobyt nad Wisłą. Uwagę zwrócił przede wszystkim na jeden element polskiej kuchni. To... ziemniaki.

Polska ma prawie wszystko, czego można chcieć jeśli chodzi o jedzenie, niemożliwym do znalezienia są ziemniaki bez koperku. Co jak najbardziej mi odpowiada - napisał w mediach społecznościowych, dodając zdjęcie swojego obiadu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Sufit mojego pokoju hotelowego jest pomalowany jak polska flaga - dodał w kolejnym wpisie na Twitterze.

Boyd-Clowes jest skoczkiem, który zaskarbił sobie sympatię polskich kibiców. Warto zwrócić też uwagę na jego poziom sportowy, który wzrasta w ostatnich latach. W poprzednim wraz z kolegą i koleżankami z Kanady osiągnął wielki sukces, zdobywając brązowy medal igrzysk olimpijskich w mikście.

Puchar Świata zakończył na dopiero 63. miejscu. Uzbierał 15 "oczek" do klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie lepiej było rok wcześniej, kiedy to miał aż 115 punktów, co przełożyło się na 32. miejsce - najlepsze w karierze.

Przypomnijmy, że Puchar Świata w skokach narciarskich 2022/2023 rozpocznie się 5 listopada 2022 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. To będzie nietypowa i historyczna inauguracja, bo zawodnicy będą startować na lodowych torach, ale lądować na igielicie.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić