Stoch nie mieszkał w Polsce przez kilka tygodni. Znamy powód

8

Kamil Stoch przygotowuje się do nowego sezonu Pucharu Świata, ale nie traci kontaktu z fanami. Przy okazji jednego z najnowszych wpisów pochwalił się, gdzie przebywał z żoną przez kilka tygodni.

Stoch nie mieszkał w Polsce przez kilka tygodni. Znamy powód
Kamil Stoch (Instagram)

To jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy skoczek w historii skoków narciarskich. Od wielu lat, co zimę, Kamil Stoch dostarcza kibicom potężnej dawki emocji. Od wymienienia jego sukcesów może zakręcić się w głowie.

Przede wszystkim Stoch jest czterokrotnym medalistą olimpijskim, w tym trzykrotnie złotym indywidualnie. Na swoim koncie ma też trzy triumfy w Turnieju Czterech Skoczni, dwa mistrzostwa świata, dwie wygrane w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz wicemistrzostwo świata w lotach.

Ostatni sezon nie był jednak dla Stocha zbyt udany. Od pierwszych konkursów nie mógł ustabilizować formy. Zdarzały mu się świetne skoki, by za chwile lądować znacznie bliżej. Polak z kretesem przegrał obronę trofeum w Turnieju Czterech Skoczni, wycofując się z zawodów w Innsbrucku. Później zmagał się z kontuzją i wydawało się, że na igrzyskach olimpijskich nie będzie w stanie nawiązać walki z najlepszymi.

Nie po raz pierwszy Kamil Stoch wszystkich jednak zaskoczył. Na IO w Pekinie zdążył ustabilizować formę i w Chinach był jednym z najlepszych skoczków. Co prawda medalu nie zdobył, ale zapewnił tysiącom kibiców w Polsce wielkie emocje. Na obu skoczniach był w grze o TOP 3, ostatecznie kończąc zmagania na 6. miejscu na skoczni normalnej i na 4. pozycji na obiekcie dużym.

Brak medali i nieudany sezon w Pucharze Świata nie odebrały jednak Stochowi chęci do dalszego skakania. Doświadczony zawodnik kontynuuje karierę, a wraz z przyjściem do polskiej reprezentacji nowego trenera, wstąpiły jakby w niego nowe siły. Skoczek doskonale potrafi łączyć też treningi z odpoczynkiem, o czym świadczy jeden z jego ostatnich wpisów na Instagramie.

Podczas zgrupowania w Słowenii Stoch pochwalił się, że w słoweńskiej Kranjskiej Gorze miał okazję być w tym roku już wcześniej podczas wakacji z żoną Ewą. Małżeństwo w tej urokliwej miejscowości spędziło aż kilka tygodni.

Wiosną z Ewą Bilan Stoch mieszkaliśmy tu kilka tygodni i zawsze z sentymentem przemierzam tutejsze uliczki - podkreślił Stoch.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić