Szczególne wspomnienie Szpilki. Bolesne słowa

13

Artur Szpilka był gościem programu "Przesłuchanie" w Kanale Sportowym, a z racji dnia Wszystkich Świętych, zawodnik sportów walki otworzył się na bolesne wspomnienie.

Szczególne wspomnienie Szpilki. Bolesne słowa
Na zdjęciu: Artur Szpilka (YouTube, Kanał Sportowy)

1 listopada jest dniem Wszystkich Świętych, kiedy wspominamy bliskich zmarłych z naszych rodzin. Na takie wspomnienie zdecydował się także Artur Szpilka, który w środowy wieczór gościł w Kanale Sportowym w programie "Przesłuchanie". Zawodnik sportów walki powiedział o ojcu, bez którego wychowywał się niemal przez całe życie

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: te sceny szokują. Zobacz, co piłkarz zrobił sędziemu
Mój tata nie żyje, powiesił się, gdy miałem trzy latka. Od trzeciego roku życia jestem tak naprawdę bez ojca. Gdy ojcowie przyjeżdżali na mistrzostwa Polski i kibicowali swoim dzieciakom, tego zawsze mi brakowało. Może gdyby on był, nie byłoby mnie tu, gdzie jestem teraz - powiedział.
Wiem od babci, że bił się bardzo dobrze. Myślę: kurde, ale byłbyś dumny, gdybyś mnie zobaczył - dodał.

Dopytywany przez Mateusza Borka wspomniał o tym, jak radził sobie bez tak ważnej osoby w życiu. Ten brak miał w jego życiu różne fazy.

Jak byłem młody, w ogóle tego nie rozumiałem. Nie było go po prostu. Gdy byłem starszy, zaczynałem boksować, brakowało mi ojca. Nie rozumiałem, dlaczego tak zrobił. Obrażałem go, darłem się do nieba.

Artur Szpilka w swojej karierze stoczył 29 pojedynków w boksie. Walczył o tytuł mistrza świata z Deontayem Wilderem, ale został ciężko znokautowany w dziewiątej rundzie. W końcu jednak porzucił boks na rzecz mieszanych sportów walki.

W MMA jak dotąd stoczył trzy pojedynki i wszystkie trzy wygrał. Szczególnie cenne jest jego ostatnie zwycięstwo - kiedy to podczas gali XTB KSW 83: Colosseum 2 przed czasem wygrał z Mariuszem Pudzianowskim.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić