Szok. Polska federacja przebiła UFC 30-krotnie!

5

Salahdine Parnasse to jedna z gwiazd federacji KSW, w której walczy od 2017 roku. Francuz w ostatnim czasie zdecydował się przedłużyć kontrakt z polską organizacją. Jego menadżer wyznał, że ta znacząco przebiła ofertę od UFC.

Szok. Polska federacja przebiła UFC 30-krotnie!
Na zdjęciu: Maciej Kawulski i Salahdine Parnasse (WP, Sebastian Rudnicki)

Polska federacja KSW i amerykańska UFC to dwie największe organizacje MMA na świecie. Gale z obu stron cieszą się sporym zainteresowaniem, bo w końcu walczą na nich najlepsi zawodnicy sportów walki.

Wydawać by się mogło, że to amerykańska federacja będzie przewyższać polską pod względem budżetu. Jednak nic takiego nie ma miejsca. Potwierdziło się to w ostatnim czasie, kiedy zarówno KSW, jak i UFC walczyły o Salahdine Parnasse.

Francuz pod koniec 2017 roku zaliczył debiut w polskiej federacji. I od tego czasu stoczył już 13 walk pod banderą KSW. Wyższość rywali musiał uznać tylko dwukrotnie, a jego największymi sukcesami są podwójne mistrzostwo organizacji w wadze piórkowej oraz lekkiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Prosto z Euro". Ten piłkarz zachwycił ekspertów. "Wyprzedza o 10 lat chłopaków w swoim roczniku"

UFC bezradne przy ofercie polskiej federacji

Jakiś czas temu kontrakt Parnasse z KSW wygasł. To sprawiło, że o jego usługi zabiegały inne organizacje ze światowej sceny MMA, takie jak UFC czy PFL. Ostatecznie jednak Francuz zdecydował się przedłużyć umowę z polską federacją.

Jednym z powodów pozostania 26-latka w obecnej organizacji były finanse. Jego menadżer Stephane Chaufourier ujawnił, że KSW znacząco przewyższyło ofertę amerykańskiego UFC.

- Rozbieżność była ogromna. Nie podam ci liczb, ale mieliśmy bardzo, bardzo dobre propozycje. Zarabiamy dwa i pół razy więcej, niż wcześniej. Także są to ogromne pieniądze. Tak, to kwota sześciocyfrowa, oczywiście. Oferta z UFC była około 20-30 razy mniejsza - wyznał w rozmowie z francuskim RMC Sport.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić