aktualizacja 

Szokująca decyzja medalisty olimpijskiego w skokach

4

Najpierw sprawił jedną z największych sensacji na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, a teraz jeszcze bardziej zaskoczył swoją decyzją przed Pucharem Świata 2022/23. Chodzi o Matthew Soukupa z Kanady.

Szokująca decyzja medalisty olimpijskiego w skokach
Matthew Soukup (Getty Images, Ulrik Pedersen/NurPhoto)

Jeszcze rok czy dwa lata temu tylko najwięksi miłośnicy skoków narciarskich kojarzyli nazwisko Matthew Soukupa. Kanadyjczyk, delikatnie rzecz ujmując, nie brylował na skoczniach. Gdy już przyjeżdżał na zawody Pucharu Świata, najczęściej odpadał w kwalifikacjach.

Zresztą podobnie było w minionym sezonie zimowym, kiedy to Kanadyjczyk ani razu nie awansował do konkursu głównego, w którym startuje 50 zawodników. Tymczasem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, w konkursie mikstów, Matthew Soukup zaszokował świat.

PŚ w skokach 2022/23. Sensacyjna decyzja medalisty olimpijskiego

Wraz z kolegą Mackenziem Boyd-Clowesem oraz dwiema skoczkiniami, Matthew Soukup sięgnął po brązowy medal IO. Kanadyjczycy skakali tego dnia naprawdę fenomenalnie, a do tego mieli trochę szczęścia, bowiem kilka mocniejszych od nich reprezentacji zdyskwalifikowano, głównie za nieregulaminowe kombinezony.

Wydawać by się zatem mogło, że po takim sukcesie Soukup złapie wiatr w żagle i w kolejnym zimowym sezonie zrobi znaczny postęp. Nic z tego jednak nie będzie, bowiem Kanadyjczyk podjął szokującą decyzję. Postawił na co najmniej roczną przerwę od startów. Ogłosił to w mediach społecznościowych.

Witajcie, przyjaciele. Musiałem być w stu procentach pewny, zanim ogłoszę tę decyzję, ale teraz mogę napisać, że zdecydowałem się na rok zawiesić karierę w skokach narciarskich. Życie za granicą i ciągła rywalizacja pozwoliła mi zdobyć dużo doświadczenia, ale czuję, że teraz potrzebuję czasu dla siebie, by nacieszyć się inną stroną życia - napisał Soukup na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach rozpocznie się już w sobotę 5 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić