Szpakowski nagle zaczął mówić o Tusku. W TVP nie będą zadowoleni

19

W poniedziałek Donald Tusk został wybrany przez Sejm na premiera Polski. To temat numer jeden tego tygodnia w naszym kraju. Głos w tej sprawie zabrał nawet komentator Telewizji Polskiej, Dariusz Szpakowski.

Szpakowski nagle zaczął mówić o Tusku. W TVP nie będą zadowoleni
Na zdjęciu: Donald Tusk i Dariusz Szpakowski (AKPA, PAP, Maciej Gillert, Marcin Obara)

Trwa gorący polityczny czas w Polsce. W poniedziałek rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania Sejmu, w wyniku czego szansę utworzenia rządu - zgodnie z oczekiwaniami - otrzymał od Sejmu Donald Tusk. W poniedziałek jego kandydatura została przegłosowana z pozytywnym efektem, a we wtorek wotum zaufania uzyskał jego skład rządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "My name is Marianna". Żona polityka PiS zrobiła show

Temat polityczny jest szeroko komentowany w naszym kraju. Dość nieoczekiwanie do dyskusji nawet włączył się komentator Telewizji Polskiej, Dariusz Szpakowski. W jednym z programów rozpoczęła się rozmowa na temat zwolnienia Jakuba Kwiatkowskiego (team managera i rzecznika reprezentacji) przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Wielu, w tym Szpakowskiemu, nie spodobał się sposób, w jakim został zwolniony Kwiatkowski. W komunikacie PZPN zabrakło nawet słowa "dziękuję". Jeden z dziennikarzy TVP Sport tak właśnie nakreślił ten temat, a Szpakowski w odpowiedzi nawiązał do Donalda Tuska.

Może te czasy znormalnieją. Możemy mieć taką nadzieję, po tym, co dzisiaj wydarzyło się w sejmie. Po tym, co mówił premier Donald Tusk, jak mówił o tym, co za nami, co przed nami. Może wrócimy gdzieś do normalności w tym wszystkim, do słowa "dziękuję" i "przepraszam" - skomentował.

Te słowa mogą nie spodobać się władzom Telewizji Polskiej, choć wydaje się, że czas obecnych władz telewizji dobiega końca. Tusk i jego rząd jasno określili się co do reformy mediów, a wkrótce możemy spodziewać się pierwszych ruchów kadrowych.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić