Tego jeszcze nie było. Zobacz, do kogo porównali Igę Świątek

16

Iga Świątek udanie zainaugurowała turniej WTA Finals, pokonując Marketę Vondrousovą 7:6(3), 6:0. W premierowej odsłonie Polka przegrywała 2:5, ale zdołała się podnieść. Po tym secie oficjalny profil WTA w mediach społecznościowych zaskoczył porównaniem dotyczącym naszej tenisistki.

Na zdjęciu: Iga Świątek (Getty Images, Robert Prange)

W nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 października) rywalizację w kończącym sezon tenisowy WTA Finals rozpoczęła Iga Świątek. Nasza tenisistka trafiła do grupy z Amerykanką Coco Gauff, Czeszką Marketą Vondrousovą i Tunezyjką Ons Jabeur.

Dzień wcześniej udanie imprezę w meksykańskim Cancun zainaugurowały Aryna Sabalenka i Jessica Pegula. Dołączyły do nich Świątek oraz Gauff, które również mają na swoim koncie wygrane.

Polka nie miała jednak łatwej przeprawy w starciu z Czeszką. Początek spotkania należał do Vondrousovej, która prowadziła 5:2 i miała wówczas przewagę dwóch przełamań. Od tego momentu pogoń rozpoczęła Świątek, która ostatecznie nie dała za wygraną. O końcowym wyniku premierowej odsłony zadecydował tie break, a ten padł łupem wiceliderki światowego rankingu WTA.

Z kolei w II partii rozpędzona Świątek nie miała już sobie równych. Wygrała wszystkie gemy i wynikiem 6:0 zamknęła to spotkanie, które łącznie potrwało godzinę i 40 minut. Było to czwarte bezpośrednie starcie tych tenisistek i Czeszka wciąż pozostaje bez wygranego seta.

Po pierwszej partii, w której nasza tenisistka zanotowała znakomity powrót na oficjalnym profilu WTA na platformie X (dawniej Twitter) pojawił się wpis. W nim pościg Polki został porównany do poczynań Harry'ego Houdiniego, czyli jednego z największych iluzjonistów na ziemi.

"Houdini Act. Iga Świątek podnosi się od 2:5 i wygrywa pierwszego seta 7:6 (3) przeciwko Vondrousovej!" - napisano.

Popisowymi numerami Houdiniego było uwalnianie się z więzów, łańcuchów czy kajdan. Używał do tego swoich sztuczek. Świątek z kolei sięgnęła po to, co ma najlepsze w swoim repertuarze zagrań.

Kolejny mecz nasza tenisistka rozegra w nocy z środy na czwartek (1/2 listopada). Jeżeli uda jej się pokonać Gauff, zapewni sobie miejsce w półfinale WTA Finals.