VDB| 

To już pewne! Mariusz Wach zmienia dyscyplinę

15

Mariusz Wach to jeden z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich lat. Zawodnik wagi ciężkiej walczył nawet o tytuł mistrza świata. Teraz jednak zmienia dyscyplinę i będzie brał udział w walkach na gołe pięści. Tę decyzję ogłosił podczas gali WOTORE 5.

To już pewne! Mariusz Wach zmienia dyscyplinę
Mariusz Wach ogłoszony nowym zawodnikiem WOTORE (Twitter.com)

Przez lata Mariusz Wach uchodził za jednego z najtwardszych pięściarzy w wadze ciężkiej. Chociaż od momentu przegranej Władymirem Kliczko w walce o tytuł mistrza świata organizacji IBF, WBO, IBO i WBA wielu go skreślało, to ten ciągle dawał dobre walki z najlepszymi na świecie.

Ostatnio jednak Mariusz Wach po raz pierwszy w karierze przegrał przed czasem. Jego pogromcą był prospekt Arsłanbek Machmudow. Jednak do czasu nokautu, Polak postawił rywalowi bardzo trudne warunki. Jak się okazuje, to mógł być ostatni pojedynek Wacha w klasycznym boksie.

Nowe otwarcie Mariusza Wacha

Mariusz Wach postanowił zmienić dyscyplinę. Co prawda, pozostanie w sportach walki, ale sprawdzi się w innej odmianie boksu. Konkretnie teraz będzie toczył pojedynki w organizacji WOTORE, która organizuje walki na gołe pięści.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wydaje się, że 42-latek z miejsca może zostać największą gwiazdą tej federacji. Biorąc po uwagę jego umiejętności oraz imponujące warunki fizyczne powinien od razu toczyć pojedynki z najlepszymi. Być może osiągnie nawet sukcesy nie tylko na arenie polskiej, ale i tej międzynarodowej.

Na ten moment nie wiadomo, na której gali WOTORE zobaczymy Mariusza Wacha. To powinno zostać ogłoszone wkrótce. Niemniej, warto przyznać, że w tej organizacji walczą również inne znane postacie ze świata sportów walki. Podczas ostatniej gali pokazał się tam m.in. Marcin Wrzosek.

Zobacz także: Tego po Burneice nikt się nie spodziewał (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić