Dominika Pawlik| 

Tragiczny wypadek podczas zawodów. Nie żyje 37-latka

29

Tragicznie zakończyły się zawody gimnastyczne w Moskwie dla Jeleny Kustowej. Pęknięta blokada linki uderzyła sportsmenkę w głowę. 37-latka zmarła w wyniku urazu czaszki.

Tragiczny wypadek podczas zawodów. Nie żyje 37-latka
Jelena Kustowa (vk.com)

Do feralnych zawodów doszło we wtorek w Moskwie. Jelena Kustowa brała udział w konkurencji slackline. To dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu trików na taśmie, która rozwieszona jest pomiędzy dwoma punktami najczęściej na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią.

37-latka balansowała na mocno napiętej płaskiej taśmie. Nagle pękła pętla, na której zawieszona była linka. Blokada linki uderzyła mocno w głowę Rosjankę.

Karetka przyjechała w ciągu 10 minut. Ratownicy medycznie przez godzinę prowadzili resuscytację. Próbowali uratować życie zawodniczki. Próba jednak zakończyła się niepowodzeniem. Kustowa zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Wszczęsto dochodzenie w sprawie dostawcy niefortunnego sprzętu. Organizatorzy byli przekonani, że taśmy były nowe i mogły udźwignąć 300 kilogramów.

Jak podaje serwis rt.com, Kustowa była zamieszana rok temu w skandal. Chodziło o wydarzenie, w którym Jewgienia Asonowa spadła z wysokości ośmiu metrów podczas wykonywania ćwiczeń w powietrzu na zawodach w Rydze na Łotwie. Aktualnie przechodzi rehabilitację po złamaniu kręgosłupa.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tak piłkarze Bayernu "bawią się" w hotelu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić