Wielki sukces polskiego wojownika. Tadeusz Michalik z brązowym medalem!

1

Rok temu Tadeusz Michalik miał poważny problem kardiologiczny i musiał przejść zabieg na sercu. Mimo to nie stracił woli walki i to zaowocowało wielkim sukcesem. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobył brązowy medal!

Tadeusz Michalik (PAP/EPA)

Tadeusz Michalik odnotował wyśmienity sukces. Jego brązowy medal w Tokio to pierwszy krążek polskich zapasów kategorii ciężkiej od igrzysk olimpijskich w Atlancie 1996.

W pojedynku o 3. miejsce Michalik rozprawił się z rywalem z Węgier. Alex Gegro Szoke został przez niego pokonany wręcz błyskawicznie. Polak potrzebował tylko minuty i 53 sekund!

Madziar nie uniknął błędów, co skutkowało karami. Michalik triumfował aż 10:0 i w pełni zasłużenie sięgnął po brązowy medal.

Tym samym powtórzył wynik swojej siostry Moniki Michalik sprzed pięciu lat. Wówczas nasza zawodniczka występująca w kat. 63 kg stanęła na najniższym stopniu podium igrzysk w Rio de Janeiro.

Tadeusz Michalik z brązowym medalem. Jest reakcja prezydenta

Na ogromny sukces Tadeusza Michalika zareagował już prezydent RP Andrzej Duda.

Tadeusz Michalik brązowym medalistą olimpijskim w zapasach! Brawo! Gratulacje! DZIĘKUJEMY! - napisał na Twitterze.