Wielkie zaskoczenie. Właściciele Wisły Kraków chowają głowę w piasek

11

W poniedziałek 23 maja w Warszawie odbędzie się Gala PKO BP Ekstraklasy, podsumowująca sezon 2021/22. Wszystko wskazuje na to, że zabraknie na niej przedstawicieli Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" w najbliższą niedzielę pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

Wielkie zaskoczenie. Właściciele Wisły Kraków chowają głowę w piasek
Na Gali PKO BP Ekstraklasy zabraknie współwłaścicieli i trenera Wisły Kraków (Photo by Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) (GETTY, SOPA Images)

Katastrofa Wisły Kraków w minioną niedzielę stała się faktem. Utytułowany polski klub, po 26 latach nieprzerwanej obecności na salonach, oficjalnie spadł do I ligi. To ogromny cios dla tysięcy kibiców tego klubu.

Trio współwłaścicieli ma przed sobą bardzo trudne zadanie, jakim będzie przywrócenie Wisły Kraków do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kibice tu i teraz domagają się planu naprawczego oraz jasnych wyjaśnień od przedstawicieli "Białej Gwiazdy". Ci jednak nie zamierzają się wychylać. W piątek 20 maja klub wydał oświadczenie.

Władze i właściciele klubu w pełni rozumieją rozgoryczenie, zniecierpliwienie i zaniepokojenie panujące wśród sympatyków Wisły Kraków. Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która szczegółowo zostanie omówiona podczas zapowiedzianej konferencji prasowej - napisano.

Wspomniana konferencja ma odbyć się dopiero 13 czerwca. Nie wiadomo, czy któryś ze współwłaścicieli zdecyduje się wcześniej udzielić wywiadu w mediach. Wygląda na to, że póki co zdecydowali się oni unikać tego typu aktywności.

Jak donosi Jakub Pobożniak, dziennikarz TVP Sport, na poniedziałkowej Gali PKO BP Ekstraklasy zabraknie współwłaścicieli Wisły, trenera, a także piłkarzy. Nie wiadomo, czy w ogóle ktokolwiek z krakowskiego klubu pofatyguje się na to wydarzenie.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Gala PKO BP Ekstraklasy odbędzie się bez udziału przedstawicieli Wisły Kraków. Prezes i właściciele Wisły odmówili udziału w wydarzeniu. Nie będzie też piłkarzy i trenera Jerzego Brzęczka. Skąd ten bojkot? - napisał w mediach społecznościowych Pobożniak.
Zobacz także: W samym bikini na deskorolce. Od polskiej siatkarki trudno oderwać wzrok
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić