KW| 

Wielkie zwycięstwo Jana Błachowicza. Znane zarobki Polaka. Kwota robi wrażenie

22

Jan Błachowicz został mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Polak sporo zarobił za wielkie zwycięstwo w starciu z Dominickiem Reyesem. W sieci pojawiła się konkretna suma.

Wielkie zwycięstwo Jana Błachowicza. Znane zarobki Polaka. Kwota robi wrażenie
(Getty Images)

Wielki wieczór dla polskiego MMA. Jan Błachowicz zdobył pas mistrza świata UFC, najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. Tylko na samym początku walki Dominick Reyes miał lekką przewagę. Później do głosu doszedł 37-latek z Cieszyna. W 2. rundzie po jego lewym sierpowym rywal upadł, a Błachowicz zasypał go lawiną ciosów. Sędzia przerwał pojedynek i ogłosił Polaka zwycięzcą.

Wielkie pieniądze na koncie Polaka

Portal sportekz.com ujawnił, ile Jan Błachowicz zarobił na walce z Dominickiem Reyesem. Za samo pojawienie się w oktagonie wzbogacił się o 110 tys. dolarów (około 430 tys. złotych).

Drugie tyle zgarnął za zwycięstwo. Ponadto na jego konto trafiło jeszcze 50 tys. dolarów w ramach bonusów. Oznacza to, że łącznie zarobił 270 tys. dolarów (1 mln złotych).

Od początku swojej przygody z UFC Błachowicz zarobił już 1,22 mln dolarów, nie wliczając w to bonusów z transmisji telewizyjnych. Przy obecnym kursie daje to w przeliczeniu blisko 5 mln złotych.

Jan Błachowicz przyznał, że kolejną walkę chciałby stoczyć z Jonem Jonesem, który wcześniej zwakował pas należący obecnie do Polaka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Żużel. PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2020
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić