aktualizacja 

Wspaniały gest piłkarza Realu. Jest największym darczyńcą

1

Luka Jović wspomógł rodaków finansowo, a dodatkowo nadał olbrzymi rozgłos zbiórce charytatywnej w ojczyźnie. Tak Serb zareagował na górniczą tragedię.

Wspaniały gest piłkarza Realu. Jest największym darczyńcą
Luka Jović (Instagram, Instagram)

W wyniku wypadku górniczego w Serbii aż 18 dzieci straciło ojców. Wobec tragedii nie pozostał obojętny Luka Jović, do którego z prośbą o pomoc zwróciła się organizacja charytatywna "28 Czerwca". Piłkarz od razu odpowiedział na apel i jest jak dotąd największym darczyńcą w zbiórce trwającej do końca tygodnia. Zgromadzone środki zostaną przekazane na wsparcie rodzin ofiar.

Takie osoby jak Luka Jović czynią świat lepszym miejscem. Jego wkład i rozgłos, jaki nadał zbiórce, pozwoliły uczynić ją jedną z największych w historii regionu - napisała na Instagramie organizacja dobroczynna "28 Czerwca".

Luka Jović zgodził się na opublikowanie informacji o jego zaangażowaniu w zbiórkę, jednak kwota, jaką zasilił trwającą akcję, nie została ujawniona.

Niech każdy chętny przyłączy się do zbiórki na miarę swoich możliwości - apeluje Jović.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Reprezentant Serbii od 2016 roku występuje w klubach poza ojczyzną. Z Crvenej Zvezdy przeniósł się do portugalskiej Benfiki, a później grał w niemieckim Eintrachcie Frankfurt oraz w hiszpańskim Realu Madryt. Serb jest od 2019 roku graczem Realu, który we wtorek rozpocznie walkę z Manchesterem City w półfinale Ligi Mistrzów.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić