Wyjątkowa wiadomość do Kubackich. W tym momencie nikt się jej nie spodziewał

5

Podczas finałowego konkursu Pucharu Świata w Planicy nie brakowało wyjątkowych gestów dla Marty i Dawida Kubackich. Piękną wiadomość - w niespodziewanym momencie - przekazał dyrektor cyklu, Sandro Pertile.

Wyjątkowa wiadomość do Kubackich. W tym momencie nikt się jej nie spodziewał
Na zdjęciu: Sandro Pertile, dyrektor PŚ (Twitter, Eurosport)

W niedzielę dobiegł końca Puchar Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Podczas finałowego weekendu w Planicy zabrakło Dawida Kubackiego, który przedwcześnie wycofał się z rywalizacji ze względu na poważne problemy kardiologiczne żony.

Od kilkunastu dni w kierunku rodziny Kubackich płynie mnóstwo słów wsparcia. Pięknych gestów nie brakowało także w niedzielę - podczas ostatnich zawodów w Planicy.

Z wydrukowaną makietą z podobizną polskiego skoczka na podium wszedł Anze Lanisek, który - ze względu na nieobecność Kubackiego - zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Lewandowski gotowy do powrotu. Oto dowód

Kilkanaście minut wcześniej, przed rozpoczęciem drugiej serii rywalizacji na mamucie w Planicy, wiadomość do Marty i Dawida przekazał dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile.

Zrobił to w niespodziewanym momencie, bo zwykle wtedy komunikuje się z Borkiem Sedlakiem na temat warunków panujących na skoczni. Ale tym razem komunikat do Sedlaka był zupełnie inny.

To wyjątkowy moment. Koniec sezonu, bardzo długiego sezonu, ale jesteśmy szczęśliwi. Chciałbym przekazać wiadomość dla Marty i Dawida - rodzina skoków narciarskich jest z wami - powiedział Pertille.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dawid Kubacki przekazał najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia żony

Przed rozpoczęciem niedzielnego konkursu, w Eurosporcie wyemitowany został wywiad Kacpra Merka z Dawidem Kubackim. Skoczek przekazał w nim najnowsze informacje na temat zdrowia swojej żony.

Najważniejsze jest to, ze serce wróciło do pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne na początku bardzo kiepsko rokowały. To też się zaczęło dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to mówił, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm jest cudem, że to się tak szybko dzieje - powiedział Kubacki.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić