Z rakiety nic nie zostało. Tenisista znów wpadł w szał

5

Aleksander Bublik zajmuje obecnie 44. miejsce w rankingu ATP. Sporo wskazuje jednak na to, że po Rolandzie Garrosie znajdzie się sporo niżej. Kazach sensacyjnie przegrał z Giulio Zeppierim w pięciu setach. W trakcie trwania pojedynku Bublik wyładował swoją złość na rakiecie, z której nic nie zostało.

Aleksander Bublik wpadł w szał (Twitter, Eurosport)

W I rundzie Rolanda Garrosa Aleksander Bublik zmierzył się z Giulio Zeppierim. W pierwszym secie Kazach zagrał wręcz fatalnie, nie zdobył ani jednego gema.

W czwartej partii przegrywał już 3:4 i serwował. Lepiej w gemie numer osiem radził sobie Włoch i to on ostatecznie podwyższył swoje prowadzenie.

Po ostatnim punkcie w gemie Kazach się wściekł. Rozbił swoją rakietę, która nie nadawała się do gry (zobacz nagranie poniżej). Odnotujmy, że ta wymiana nie decydowała jeszcze ani o losach całego seta, ani meczu.

Wyładowanie złości mu nie pomogło. Bublik stoczył z Zeppierim pięciosetowy pojedynek, który przegrał ostatecznie 0:6, 6:4, 6:4, 3:6, 5:7. Całe starcie trwało blisko trzy i pół godziny. Włocha czeka teraz pojedynek z turniejową "czwórką" Casperem Ruudem.

Odnotujmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Bublik nie utrzymał nerwów na wodzy. W lutym pożegnał się z turniejem w Montpellier w bardzo widowiskowy sposób. Po porażce z Gregoirem Barrerem zniszczył nie jedną, nie dwie, a... trzy rakiety tenisowe. Nagranie z tego zdarzenia stało się wtedy hitem internetu.

Roland Garros 2023. Do kiedy potrwa turniej?

Roland Garros rozpoczął się 28 maja i potrwa do 11 czerwca. Pula nagród w tym wielkoszlemowym turnieju wynosi 49,6 mln euro. Tytułu w grze pojedynczej nie obroni Rafael Nadal, który wycofał się z powodu kontuzji. W rywalizacji kobiet o drugie z rzędu zwycięstwo walczy Iga Świątek, która w I rundzie pokonała Cristinę Bucsę w dwóch setach.