Krzysztof Kaczmarczyk| 
aktualizacja 

Zaskakująca chwila podczas spotkania prezydentów Francji i Chin. Nagle pojawiła się żółta koszulka

12

Xi Jinping wróci do Chin z wizyty we Francji z oryginalnym prezentem, jakim obdarował go Emmanuel Macron. Ten przekazał mu żółtą koszulkę lidera wyścigu Tour de France. I uczynił to w wyjątkowym miejscu.

Zaskakująca chwila podczas spotkania prezydentów Francji i Chin. Nagle pojawiła się żółta koszulka
Xi Jinping i Emmanuel Macron (Getty Images, Matthieu Rondel)

Takie małe gesty mogą budować wielkie, przyjazne relacje nawet wśród najważniejszych postaci świata polityki. Emmanuel Macron podczas wspólnej wizyty w Col du Tourmalet wręczył swojemu wyjątkowemu gościowi z Chin ciekawy podarunek.

Miejsce, akurat dla takiego prezentu, też nie było przypadkowe. Dlaczego? Przełęcz Col du Tourmalet jest ikoniczna dla Tour de France, który wielokrotnie przejeżdżał tym miejscem. Pierwszy raz miało to miejsce w 1910 roku.

"Nasz współpraca rodzi się dzięki dzieleniu się osobistymi historiami. To wielka przyjemność gościć Ciebie, prezydencie Xi Jinping, na przełęczy Tourmalet w Hautes-Pyrenees. To miejsce wiele dla mnie znaczy, podobnie jak Kanton dla Ciebie gdy mnie tam gościłeś" - napisał z tej okazji po chińsku na Twitterze Emmanuel Macron.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Trzeba tutaj bowiem dodać, że wcześniej to prezydent Macron ze swoją małżonką wizytowali Chiny na zaproszenie prezydenta Jinpinga.

- Col du Tourmalet, gdzie Was przyjmujemy, jest legendarnym miejscem dla naszego sportu. Mamy nadzieję, że w Tour de France z czasem pojawi się więcej Chińczyków - powiedział Macron, cytowany przez naszosie.pl, podczas swojego krótkiego przemówienia.

Dodajmy, że Tour de France rozpocznie się 29 czerwca 2024 i potrwa do 21 lipca. Będzie to już 111. edycja tego legendarnego wyścigu.

Co ciekawe pierwszy raz w historii meta nie będzie usytuowana na Polach Elizejskich w Paryżu, a w Nicei. Wszystko to ma związek z przygotowaniami do igrzysk olimpijskich, które rozpoczną się w stolicy Francji 26 lipca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić