LAK| 

Zaskakujące wieści. To oni chcieli działać w Legii

7

"Weszło" podało nowe informacje na temat Legii Warszawa. Okazuje się, że z klubem chciała zacząć współpracę pewna grupa z Mołdawii. Obcokrajowcom zależało na umieszczeniu "swojego" trenera w stołecznym zespole.

Zaskakujące wieści. To oni chcieli działać w Legii
Legia Warszawa (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)

Lato w Warszawie będzie gorące, nie tylko z powodu wysokich temperatur, ale także działań w gabinetach Legii. Od kilku lat obowiązywała narracja o stopniowym wzmacnianiu kadry. Tym razem jednak ma dojść do przewrotu.

Z zespołem pożegnają się kluczowi zawodnicy, którym kończą się kontrakty. Warszawę opuścić mają Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Benjamin Verbić, Szymon Włodarczyk oraz Mateusz Hołownia.

Z Legii odejdzie także obecny trener Aleksandar Vuković, który zakomunikował to już na jednej z konferencji prasowych.

Zaskakujące wieści w sprawie Legii

Okazuje się, że w letniej rewolucji w Legii Warszawa swój udział chcieli mieć... Mołdawianie! Takie informacje przekazał serwis "Weszło". Chodzi o działacza Arcadi Zaporojanu, który pracuje na co dzień w Dynamie Kijów. Ten przybył z wizytą do Warszawy w grudniu 2021 roku, gdy Legia grała z Radomiakiem.

Do Radomiaka trafił Oktawian Moraru, który jest powiązany z Zaporojanu. Pełni on w Radomiu funkcję dyrektora sportowego. Obaj panowie ostatnio spotkali się w Warszawie podczas meczu z Dinamem Kijów.

Serwis "Weszło" podaje, że Mołdawianie chcieli pomóc Legii, gdyby ta zgodziła się na zatrudnienie trenera z ich polecenia. Oferowano jednego z rumuńskich szkoleniowców. Prawdopodobnie do tego jednak nie dojdzie, ponieważ warszawianie mają zdecydować się na Kostę Runjaicia.

W Radomiu ostatnio zwolniono Dariusza Banasika. Zatrudniono w jego miejsce Mariusza Lewandowskiego, który... współpracował z Arcadiem Zaporojanu w Szachtarze Donieck.

Zobacz także: Obejrzyj także: Gracz Barcelony zachował się jak Ronaldo
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić