LAK| 

Zdjęcie obiegło świat. Wielki skandal w Tokio. Zapadła decyzja

29

To był jeden z większych skandali w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio. Burmistrz Nagoi, Takashim Kawamura, ugryzł złoty medal jednej z zawodniczek. Wiemy, jaką nałożył na siebie karę za to niefortunne zachowanie.

Zdjęcie obiegło świat. Wielki skandal w Tokio. Zapadła decyzja
Takashi Kawamura gryzie medal (Twitter)

Spotkanie złotej medalistki igrzysk olimpijskich w Tokio w softballu - Miu Goto - z burmistrzem Nagoi zakończyło się międzynarodowym skandalem.

W pewnym momencie polityk poprosił, aby zawodniczka założyła mu medal na szyję. Ta się zgodziła i to zrobiła. Jednak wtedy Takashi Kawamura zdecydował się ugryźć medal, czym pozorował zachowanie rodem z dekoracji medalowej w czasie igrzysk.

Zdjęcia szybko obiegły media społecznościowe na całym świecie. Zachowanie burmistrza Nagoi mocno skrytykowano, zwrócono uwagę na brak szacunku dla sportowców i nieposzanowanie obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Sam się ukarał

Okazuje się, że po tym zdarzeniu władze miasta otrzymały ponad 7 tys. skarg. Burmistrz zreflektował się i uderzył w pierś. Przeprosił za swoje zachowanie i zapowiedział, że jest gotowy zrezygnować z trzymiesięcznej pensji w wysokości 1,5 miliona jenów (około 13 tysięcy dolarów).

Czuję się moralnie odpowiedzialny. - To było hańbiące zachowanie, obraziłem Goto i Japończyków - powiedział Kawamura na konferencji prasowej. Oczekuje się, że na sesji zgromadzenia, która rozpocznie się we wrześniu, przedstawi rozporządzenie o obniżeniu wynagrodzenia.

Kawamura wykluczył jednak rezygnację, mówiąc, że "chce dalej służyć obywatelom Nagoi". Według komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio złoty medal Goto zostanie wymieniony na nowy, a koszty poniesie Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Zobacz także: Niespodziewany złoty medal dla Polaka na Igrzyskach. Korzeniowski: Jestem absolutnie zachwycony
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić