Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości

168

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski zainauguruje zmagania na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Meksyk. Wynik tego spotkania wytypował Zidane, popularny osioł z wrocławskiego zoo. Zwierzę nie miało najmniejszych problemów ze wskazaniem zwycięzcy.

Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości
Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości (WP)

Osioł trafił do zoo we Wrocławiu z Francji, stąd też jego imię nie jest przypadkowe. Zidane typuje wyniki piłki nożnej, ale i koszykówki od roku 2016. Po raz pierwszy zwierzę "zabawiło się" w eksperta przy okazji mistrzostw Europy rozgrywanych nad Sekwaną. Wtedy trzykrotnie prawidłowo wskazało wynik spotkań reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę.

Wysoka skuteczność Zidane'a sprawiła, że dwa lata później osioł ponownie wskazywał wyniki spotkań piłkarskich - tym razem przy okazji mundialu w Rosji.

Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości

Przed czterema laty osioł z wrocławskiego ZOO trafnie wskazał, że Polska przegra mecz otwarcia z Senegalem. W zeszłym roku nie miał też problemów ze wskazaniem zwycięzcy EURO 2020, typując wygraną Włochów w finale z Anglikami.

We wtorek Polska rozpocznie piłkarskie mistrzostwa świata 2022 w Katarze od meczu z Meksykiem. Jaki będzie wynik? Zidane nie miał najmniejszych problemów ze wskazaniem triumfatora. Co ważne, wszystko odbyło się z poszanowaniem zasad fair-play i uczciwości - przy flagach Polski i Meksyku pozostawione zostały takie same jabłka, więc nie można mówić o faworyzowaniu któregokolwiek z państw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zidane typuje wynik meczu Polska - Meksyk. Nie miał wątpliwości

Warto podkreślić, że Zidane nie tylko trafnie typuje wyniki meczów, ale sam też lubi "pokopać" w piłkę. Na jego wybiegu można znaleźć futbolówkę, a opiekunowie zwierzęcia podkreślają, że to jeden z jego sposobów na zabicie nudy.

We wrocławskim zoo od niedawna znajduje się też oślica rasy Poitou, która do stolicy Dolnego Śląska trafiła z Niemiec. Na razie zwierzęta przebywają osobno, ale w przyszłości mają trafić do jednej zagrody, aby popracować nad stworzeniem rodziny. To o tyle ważne, że na świecie nie ma zbyt wielu przedstawicieli tej rasy osła. Oznacza to, że przed Zidane'em pracowite miesiące.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić