o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Żona zawodnika Lecha Poznań zarobi fortunę. Pierwszy taki kontrakt w historii

0
Podziel się

Jedna z najlepszych piłkarek na świecie, a prywatnie żona zawodnika Lecha Poznań, podpisała 10-letni kontrakt z firmą Nike. Ada Hegerberg ma dzięki niemu zarabiać pieniądze porównywalne ze stawkami Sergio Ramosa i Raheema Sterlinga.

Żona zawodnika Lecha Poznań zarobi fortunę
Żona zawodnika Lecha Poznań zarobi fortunę (Getty Images)
bDhdZNbF

Ada Hegerberg zarobi krocie dzięki umowie z Nike. Piłkarka Olympique Lyon w czerwcu podpisała z gigantem odzieżowym kontrakt, który ma obowiązywać 10 lat. Sama zainteresowana nie wyjawiła kwoty, jednak "Forbes" informuje, że 24-latka co roku otrzyma "sześciocyfrową sumę".

Żona zawodnika Lecha Poznań zarobi fortunę

Francuska agencja prasowa mówi z kolei o milionie euro. W ten sposób Ada Hegerberg dołączyła do grona najlepszych sportowców na świecie współpracujących z firmą Nike. Wśród nich są m.in. Serena Williams, Cristiano Ronaldo, LeBron James i Kylian Mbappe.

bDhdZNbH

Hegerberg jest pierwszą zdobywczynią Złotej Piłki w historii, którą przyznano jej 2018. Od 2014 r. gra w Olympique Lyon, z którym 5 razy wygrywała mistrzostwo Francji i 4 razy sięgnęła po Ligę Mistrzyń. Norweżka od 2017 roku nie występuje w kadrze ze względu na "brak szacunku dla piłkarek w Norwegii". Sytuacja dotyczyła nierównych pensji – piłkarze otrzymywali większe pieniądze za reprezentowanie kraju niż piłkarki.

W klubie dostaje najwyższą pensję w świecie kobiecej piłki nożnej. Ada Hegerberg zarabia w Olympique Lyon 400 tys. euro rocznie. Zarobki Norweżki przewyższają pensję np. Thomasa Rogne, jej męża i zawodnika Lecha Poznań - informują Sportowe Fakty.

Zobacz też: Klopp to pierwszy Niemiec, który zdobył mistrzostwo Premier League. "Wszystkich 28. mistrzów prowadzili obcokrajowcy"

bDhdZNbN
bDhdZNci
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić