Zwrot akcji ws. Novaka Djokovicia. Nie wystąpi w Australian Open?!

184

Trwa wielkie zamieszanie wokół Novaka Djokovicia. Ważną decyzję w sprawie popularnego tenisisty podjął australijski minister ds. imigracji. Czy Serba zabraknie w Australian Open?

Zwrot akcji ws. Novaka Djokovicia. Nie wystąpi w Australian Open?!
Novak Djoković (Getty Images, Daniel Pockett)

Niektórym pewnie wydawało się, że mimo wszystko Novak Djoković przystąpi do zmagań. Tym bardziej, że w czwartek został rozlosowany z numerem jeden w drabince Australian Open. Jego pierwszym rywalem miał być Miomir Kecmanović.

Tymczasem ogłoszona została ważna decyzja w sprawie Djokovicia. Okazuje się, że jego wiza została anulowana przez australijskiego ministra ds. imigracji.

"Rzeczpospolita" donosi, że wobec tego tenisiście grozi deportacja. Podkreślono ponadto, że jego prawnicy najprawdopodobniej odwołają się od decyzji ministra w sądzie. Tak zrobili już wcześniej, gdy również wycofano wizę Serba.

Afera wokół Djokovicia

Przypomnijmy, że Serb dotarł do Melbourne tydzień temu. Najpierw na pięć dni zatrzymano go w hotelu. Wiza doświadczonego tenisisty została natomiast cofnięta w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego zwolnienia ze szczepienia na COVID-19.

Początkowo zwolnienie zatwierdził stan Wiktoria i organizator Australian Open. Potem jednak służby graniczne anulowały wizę tenisisty, po czym sąd uchylił tę decyzję.

Zobacz także: Kamil Stoch wycofany z TCS. Słuszna decyzja? Tajner tłumaczy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić