Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Co robić siedząc w domu? Wybierz się do teatru

1
Podziel się

Choć ograniczenia w poruszaniu się są luzowane, a pogoda jest coraz ładniejsza, nadal powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie wychodzić zbyt często z domu. Zwłaszcza że w czterech ścianach również można robić wiele ciekawych rzeczy. Na przykład - poznawać klasykę teatru. Tekst powstał w ramach akcji #Zostań w domu z o2.

Co robić siedząc w domu? Wybierz się do teatru
(Materiały prasowe)
bETCdkUl

Teatr Narodowy w Warszawie należy do jednej z najlepszych scen w kraju. Na jego deskach występują najsłynniejsi polscy aktorzy. Patronując akcji "zostań w domu", teatr udostępnił za darmo w serwisie ninateka.pl oraz TVP VOD wiele swoich najlepszych przedstawień z ostatnich lat. Wybraliśmy kilka z nich:

HAMLET Stanisława Wyspiańskiego, reżyseria i inscenizacja - Jerzy Grzegorzewski

Słynny reżyser teatralny, Jerzy Grzegorzewski wymieszał w jednym przedstawieniu fragmenty klasycznych sztuk Szekspira z przemyśleniami Stanisława Wyspiańskiego na temat Hamleta. Główną postacią dramatu uczynił samego Wyspańskiego, który nawiedzany jest przez kolejne szekspirowskie postacie (również z Makbeta) oraz postaci z własnego życia, i który próbuję podjąć walkę o nowy teatr, teatr idealny.

W tym cenionym spektaklu w rolę Hamleta-Wyspiańskiego wcielił się Wojciech Malajkat, a na scenie można zobaczyć też m.in. Jana Englerta i Magdalenę Warzechę. Nagranie pochodzi z 2008 roku.

bETCdkUn

"Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry - reżyseria Jan Englert

Słynna komedia autora przerabianej w szkołach "Zemsty" opowiada o odwiecznych zmaganiach damsko-męskich i komplikacjach wiążących się z poszukiwaniem drugiej połówki. W nowej wersji sztuki główną postać gra reżyser - Jan Englert, a oprócz niego na scenie można zobaczyć m.in. Kamilę Baar i Katarzynę Gniewkowską. Całość uświetnia klimatyczna muzyka w kompozycji Leszka Możdżera. Spektakl nagrany w 2017 roku.

Pchła Szachrajka Jana Brzechwy - reżyseria Anna Seniuk

bETCdkUt

Klasyka literatury dziecięcej zachęca do wspólnej zabawy. Rymowana bajka o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, która potrafi wybrnąć z każdych tarapatów rozbawi i dzieci, i dorosłych. Nieodłącznym elementem spektaklu jest muzyka Macieja Małeckiego, a rymy Jana Brzechwy w brawurowym wykonaniu aktorów, śpiewane są solo, w duetach i chóralnie. Spektakl nagrany w 2013 roku jest do zobaczenia w serwisie TVP VOD.

Zobacz także: Dr Poziomka, czyli Joanna Sawicka-Metkowska o chorobach dzieci w czasie epidemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETCdkUu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bETCdkUO
KOMENTARZE
(1)
Judyta
2 lata temu
W ciągu dnia pracuję, póżniej ogarniam dom razem z irobotem i na koniec dnia mam czas by obejrzeć tv, teatr rzadko oglądam, wolę jednak komedie romantyczne.. Ostatnio już któryś raz z kolei oglądałam P.S. Kocham Cię i się popłakałam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić