o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu. Biją rekord świata

1
Podziel się

Gitarowy Rekord Guinnessa 2020. W piątek 1 maja odbędzie się już 18. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa. W tym roku będzie ona wyjątkowa, ponieważ w całości będzie odbywała się online. Utwór "Hey Joe" chętni zagrają w tym roku w domach, w oknach i na balkonach. Czy padnie rekord świata?

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu. Biją rekord świata
(Facebook.com)
bDSsRWhx

Wrocławski koncert otworzy Leszek Cichoński, dyrygent gitarowej orkiestry i pomysłodawca Gitarowego Rekordu. O godz. 13:00 rozpoczął się blok poświęcony Jimiemu Hendrixowi – w tym roku mija 50 lat od śmierci artysty. Usłyszymy takie kawałki jak “Foxy Lady” czy “Thanks Jimi”.

Dziś, 1 maja, należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na stronie festiwalu. Wysłanie ich równoznaczne jest z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty.

bDSsRWhz

Wiele znanych postaci na scenie. Wśród artystów, którzy potwierdzili swój udział w imprezie są także m.in. Sebastian Riedel, Budka Suflera, Jose Torres Jennifer Batten, Joulie Fox, Mrozu, L.U.C, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Część z nich gościć będziemy online w studiu festiwalowym, którego gospodarzem będzie Paweł Gołębski.

Gitarowy Rekord Guinnessa O której transmisja? Gdzie oglądać?

Transmisja Gitarowego Rekordu trwa od godziny 12:00 na oficjalnym profilu na YouTube. Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa trwać będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorych dzieci – podopiecznych Fundacji Zobacz mnie. Każdy, kto przekaże darowiznę o wartości minimum 25 zł, będzie miał szansę wygrać gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar.

bDSsRWhF

O godzinie 16:00 rozpocznie się bicie Gitarowego Rekordu Świata. W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSsRWia
KOMENTARZE
(1)
Joker
12 miesięcy temu
Ciekawe ilu z tych "rekordzistów" naprawdę gra, a ilu udaje. Ktoś to sprawdza?
Najnowsze komentarze (1)
Joker
12 miesięcy temu
Ciekawe ilu z tych "rekordzistów" naprawdę gra, a ilu udaje. Ktoś to sprawdza?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić