Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karol Wojtasik
|
aktualizacja

Blokujesz reklamy w internecie? Google chce, byś płacił właścicielom stron

11
Podziel się:

Strony internetowe mogą skorzystać z nowej funkcji proponowanej przez Google. Jeśli użytkownik nie chce widzieć reklam, będzie mógł zapłacić za dostęp do treści strony i oglądać ją bez reklam.

Blokujesz reklamy w internecie? Google chce, byś płacił właścicielom stron
(Shutterstock.com)

Google zaprezentował program Contributor. Jest to karnet na wyłączenie reklam w internecie. Pozwala on pozbyć się banerów ze stron, które biorą udział w projekcie. Wymagana jest jedynie wpłata.

Doładowanie karnetu wynosi 5 dol. Za każdym razem, gdy użytkownik wchodzi na stronę, z tej puli jest pobierana opłata, która następnie zostaje przekazana twórcom. O tym, ile kosztuje pojedyncze wejście na stronę, decyduje jej twórca.

Google zapewnia, że w przypadku zmiany ceniika, użytkownik zostanie o tym poinformowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Contributor działa w połączeniu z kontem Google. W tej chwili można wybrać jedną z 12 witryn internetowych, biorących udział w programie. Usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Można się jednak rejestrować do testów beta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(11)
ja i moj nick
5 lata temu
nie pisze sie pojechało tylko boje bało :)
Marcin
5 lata temu
Hahahahahaah sam buduje wtyczki do adblocka plus filtry etc. Non profit. Kolekna aktualizacjs omija np onet anty filtr. Juz bedzie dostepny od poniedzialku. Placic za brak reklam w ogole reklamy to poroniony pomysl dlatego w ciagu 3 lat bing bez reklam zajal kolejne 2,8% rynku googlea w wielu krajach google ma dozywotni ban np rosja czy chorwacjs etc.
zigzax
5 lata temu
Już dawno zrezygnowałem z chroma bo mnie ,,prześladował", ale teraz to już ich chromolę ;-)
Gumis
5 lata temu
A niech się Google gooni w takim razie, placic za dostep do stron w necie, chyba sobie jaja robicie
Pffff
5 lata temu
No oczywiście !!! Już lece wykupować !!!!
Krzysiek
5 lata temu
Na tej stronie jest 13 linijek artykułu i 7 reklam czyli 1 reklama na 2 linijki tekstu. Problemem jest pazerność portali.
Belmondo
5 lata temu
Jak mam płacić za nie oglądanie reklam,to niech mi zapłacą za oglądanie.
aro
5 lata temu
haha, jak świat światem nikt za nic w internecie nie będzie płacił, jak jakaś strona blokuje mi dostęp bo używam apki do blokowania reklam to po prostu opuszczam tą stronę i już nigdy do niej nie wracam, najpierw nauczcie się robić reklamy a nie syf a potem będzie można pogadać
oj
5 lata temu
Ja DECYDUJĘ co będzie wyświetlane na MOIM monitorze. Pomysł googla jest dobry dla bezwolnych amerykanów, niemców itd. Zgodnie z Polską Konstytucją w moim domu na moim monitorze ........ . Google chce złamać polskie prawo.
fake news
5 lata temu
wszedłem na te strony, i mogłem je przeglądać bez problemu z adblockiem. fake news
Santrope
5 lata temu
Pojechało tych cwaniaczków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić