Paweł Hekman| 

Czy Jeff Bezos kupi i zje Mona Lisę? Tego chcą internauci

38

Kolejny dowód na to, że internet jest miejscem specyficznym. Na portalu change.org pojawiła się petycja, w której Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, jest namawiany do kupna obrazu Mona Lisa. A następnie zjedzenia go.

Czy Jeff Bezos kupi i zje Mona Lisę? Tego chcą internauci
Jeff Bezos po prawej (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)

I choć wydawać by się mogło, że nie ma ku temu żadnego sensownego powodu, autorzy petycji podsuwają swój. "Nikt nie jadł Mona Lisy i uważamy, że Jeff Bezos powinien wyjść temu naprzeciw i sprawić, by tak się stało". I dla ścisłości – tak, chodzi o obraz Leonarda Da Vinci. Ten sam, który można podziwiać w paryskim Luwrze.

Co ciekawe, petycja na portalu change.org pojawiła się rok temu. Ale dopiero teraz zbiórka wirtualnych podpisów nabrało rozpędu. W tym momencie podpisało się pod nią niespełna 12 tysięcy osób i licznik ciągle bije.

Interesującym spostrzeżeniem podzielił się jeden z dziennikarzy New York Times, który pisze: "petycja internetowa, która zaczęła się jako żart, stała się viralem i samodzielnym cyfrowym dziełem sztuki performatywnej".

Sam Jeff Bezos jeszcze się do petycji nie odniósł i nie wiadomo, czy w ogóle to zrobi. Jest teraz bowiem zajęty przygotowaniami do pierwszego załogowego lotu na pokładzie New Shepard, czyli statku kosmicznego stworzonego przez należącą do niego firmę Blue Origin, którego będzie pasażerem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić