Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Kosmici. Ekspert ostrzega przed jakimkolwiek kontaktem

515
Podziel się:

Wiele osób marzy o kontakcie z obcą cywilizacją, a coraz liczniej potwierdzane doniesienia o UFO tylko rozbudzają fantazje miłośników teorii spiskowych. Eksperci jednak ostrzegają, że spotkanie z obcą cywilizacją może się dla nas źle skończyć.

Kosmici. Ekspert ostrzega przed jakimkolwiek kontaktem
Ekspert ostrzega, że kosmici mogą być niebezpieczni (Materiały prasowe)

W ostatnim czasie amerykański rząd ujawnił kilka nagrań potwierdzających istnienie UFO. Samo to określenie oznacza "niezidentyfikowane obiekty latające", niekoniecznie pochodzące spoza naszej planety. Jednak w połączeniu z wypowiedziami polityków i celebrytów informacje to rozbudziły wyobraźnię fanów teorii spiskowych. 

Eksperci ostrzegają jednak, że lepiej by nasza cywilizacja nie miała w najbliższym czasie kontaktu z kosmitami. Były redaktor "Nature", Mark Buchanan uważa, że powinniśmy unikać kontaktu z obcymi, tak długo jak to możliwe:

Powinniśmy się cieszyć, że nie ma jeszcze żadnych dowodów na kontakt obcymi cywilizacjami. Próba komunikacji z istotami pozaziemskimi może być dla nas niebezpieczna - przyznaje Buchanan.
Poszukiwanie kosmitów osiągnęło taki poziom zaawansowania technologicznego i związanego z nim ryzyka, że wymaga ścisłej regulacji na poziomie krajowym i międzynarodowym - dodaje.

Jego zdaniem powierzanie "przyszłości ludzkości garstce radioastronomów" jest bardzo nieodpowiedzialne. Zdaniem Buchanana obce cywilizacje, które mogą mieszkać poza Układem Słonecznym, najpewniej są o wiele lepiej rozwinięte niż ludzie. Jako podstawę tego twierdzenia wskazuje stosunkowo młody wiek naszego układu. 

Jego zdaniem ryzykujemy, że napotkamy "superzaawansowną" cywilizację, która niekoniecznie będzie do nas dobrze nastawiona. "Mądrzej jest po prostu poczekać", niż samodzielnie szukać kontaktu, zauważa Buchanan. 

Buchanan podkreśla, że wciąż brakuje nam międzynarodowych regulacji na wypadek kontaktu z obcą cywilizacją. Jego zdaniem ustalenie ich powinno być priorytetem, zanim nawiążemy kontakt z obcymi. Przytacza również słowa Stephena Hawkinga z 2017 roku, który przestrzegał:

Pewnego dnia możemy odebrać sygnał z takiej planety, ale powinniśmy być ostrożni w odpowiadaniu. Spotkanie z zaawansowaną cywilizacją mogłoby być jak spotkanie rdzennych Amerykanów z Kolumbem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(515)
Marek
10 miesięcy temu
Ekspert z Koziej Wólki. Oni są tu od początku. To oni są Bogami i twórcami życia opisywanymi w starożytnych przekazach. Dobrze że rząd coraz odważniej o tym mówi. Próbują, próbują ale nie bardzo chyba wiedzą jak mają powiedzieć że oszukiwali nas przez całe dekady. Przy ich technologii mogliby nas zgładzić w godzinę ale jakoś tego nie robią.
Koper
rok temu
Kiedys myślał człowiek: Ziemia jest centrum wszechświata. Minęło tyle lat i dalej tak myśli.....
Ziemianin
rok temu
Kosmici są wśród nas od lat ale my ich nie postrzegamy jako obcych i nie rozumiemy ich przekazu. W Polsce np przedstawiciele inteligentnej rasy Otua pomogli nawet nam w pokonaniu komuny... Tylko nie dorosliśmy do tego by z nimi żyć w pełnej symbiozie.
Geg
rok temu
"Zostań w domu", nie narażaj się na kontakt z kosmitą.
👽 kosmita
rok temu
Myślicie że cywilizacja która miała sposobność podróżować na tak ogromne odległości przyleci żeby pobić takich ciemniaków którzy jeszcze nie dawno modlili się do słońca. ? A szamani do dziś mają wpływ na rządy ? Wyobraźcie sobie że odkrywacie pierwsi mrowisko :) w lesie :) kto z was chciałby nawiązać kontakt z mrówka. ???? Taka może być między nami przepaść a może nawet nie zauważymy że ktoś nas obserwuje :)
kklklkl
rok temu
no to nie wiem z jaką szybkością mieliby lecieć i jak długo, skoro życie nie jednemu ale tysiącom kosmitom brakłoby życia żeby w ogóle dotrzeć do ziemi z szybkością światła, z najbliższej galaktyki.... samo oblecenie naszej galaktyki to nie lada wyczyn dla samego światła a co dopiero dla jakichkolwiek pojazdów; wydaje się że jakikolwiek kontakt z kosmitami to prawie na pewno ... bajka sci-fi
Taka prawda
rok temu
Nie ma obawy wojsko Antoniego nas obroni.
haczyk
rok temu
Zainteresowanym polecam książkę Leslie Kean pt. "UFO" w której wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach i próbach ukrycia prawdy przez władze - głównie USA
Balbina von Z...
rok temu
Nie z nami te numery. Mamy wyspecjalizowane oddziały egzorcystów i najlepszego ministranta od 'naóki' o bozi .
Ede
rok temu
Kosmici,dobre sobie ,obce cywilizacje bajki dla dzieci i ciemnoty.To jak szukanie igly w stogu siana. Z drugiej strony moze sa kosmici i nawet wiem gdzie ,na Wiejskiej.To tak na marginesie.
Ede
rok temu
Kosmici,dobre sobie ,obce cywilizacje bajki dla dzieci i ciemnoty.To jak szukanie igly w stogu siana. Z drugiej strony moze sa kosmici i nawet wiem gdzie ,na Wiejskiej.To tak na marginesie.
Swoj
rok temu
To prawda też z nimi nie gadam artykuł zarabisty
Xyz
rok temu
Tak,elity boję się ujawnić że już od bardzo dawna współpracuje z istotami może nie koniecznie z innej planety.To my jesteśmy gośćmi na tej planecie. Żyje tutaj w śród nas na powierzchni, w wodzie, pod ziemią istotny starsza od razu ludzkiej, są na to dowody.Coraz częściej naukowcy odnajduję artefakty które to potwierdzają. Niestety elity rasy ludzkiej boję się ujawnienia tych faktów, boją się powiedzieć prawdę, bo wtedy ich władzę zostanie zagrożone. Lepiej się steruje stadem ogupialych ,mało wierzących niewolników których się krótko trzyma i wciska im się ciemnotę że to dla ich dobra.
Piotr
rok temu
To dopiero brednie. Unikaj kontaktu z kosmitami. No coś takiego. Chyba najpierw unikaj kontaktu ludźmi, którzy piszą takie bzdury. A jak spotkasz kosmitę, to w nogi, ile sił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić