Google wprowadzi abonament? Możliwy spory wydatek

37

Google jest niewątpliwie najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. Ma aż 95 proc. udziałów w rynku wyszukiwarek. Dotychczas korzystanie z Google'a było darmowe, ale nie można wykluczyć, że coś w tym zakresie się zmieni.

Google wprowadzi abonament? Możliwy spory wydatek
Google wprowadza abonament? Możliwy spory wydatek (Getty Images, Gary Hershorn)

W raporcie "Financial Times" pojawiła się informacja, że zaawansowane funkcje wyszukiwania w Google mają być dostępne w ramach płatnych subskrypcji. Chodzi o metody wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Wyszukiwarka "premium" będzie wyświetlać reklamy - podobnie jak darmowa wersja. Oczywiście standardowa odsłona Google'a nadal będzie bezpłatna.

Ile będzie kosztować rozbudowana wersja popularnej wyszukiwarki? Tego na razie nie wiadomo. Można jednak zakładać, że to będzie spory wydatek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obowiązkowe badania dla starszych kierowców. Polacy na ulicy mocno podzieleni

W tym miejscu warto przytoczyć choćby koszt Gemini Advanced. Za korzystanie z chatbota Google'a trzeba zapłacić 79 zł miesięcznie. Dostępna jest jednak darmowa i ogólnodostępna wersja Google Gemini.

Google oferuje też m.in. Google One. Jest to pakiet rozszerzający ilość miejsca w chmurze Google. 100 GB kosztuje 8,99 zł/miesiąc, Za 200 GB trzeba zapłacić 13,99 zł, a za 2 TB - 46,99 zł.

AI wyprze tradycyjne wyszukiwarki?

Czym różni się model AI od tradycyjnych wyszukiwarek?

"Tradycyjne" wyszukiwarki wyszukają nam hasło, które w nie wpisujemy, z kolei model AI jest w stanie na podstawie wyszukiwania udzielić konkretnej odpowiedzi na nasze pytanie. Trudno więc się dziwić, że chatboty będą stopniowo wypierać wyszukiwarki - wyjaśnia "SE".

Technologiczny rozwój może stanowić wyzwanie dla tradycyjnych rozwiązań Google. Niewykluczone, że zainteresowanie popularną wyszukiwarką będzie spadać.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić