Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
OZ
|

Kobieta straciła 160 tys. złotych. Chciała zarobić w internecie

154
Podziel się:

Kobieta z powiatu krośnieńskiego uwierzyła w możliwość łatwego zysku przez internet i w praktyce zamiast zdobyć - straciła pieniądze. Z jej konta docelowo zniknęło blisko 160 tysięcy złotych. Policja przestrzega, że wiele ofert widocznych w sieci to po prostu różne formy oszustwa.

Kobieta straciła 160 tys. złotych. Chciała zarobić w internecie
Kobieta straciła 160 tys. złotych. Chciała zarobić w internecie (Pexels)

Kobieta z powiatu krośnieńskiego straciła blisko 160 tysięcy złotych, bo nie zachowała ostrożności w internecie. O szczegółach pisze policja.pl i wyjaśnia, że poszkodowana uwierzyła w reklamę z deklaracją szybkiego zysku. Na żadnym etapie nie zwęszyła podstępu, nawet wtedy, gdy po rozmowie telefonicznej oszustka przeprowadziła ją przez proces instalacji "różnych aplikacji w telefonie".

Co więcej, poszkodowana przekazała rozmówczyni dane swojej karty debetowej. Zysk miał być możliwy dzięki zarabianiu na kursach walut. Kobieta została poinformowana, że z jej konta zostanie pobrana równowartość 250 dolarów w formie inwestycji. Cały proces trwał jednak dużo dłużej. Policja podaje, że wpływy przyszłej poszkodowanej ciągle rosły przez cały pierwszy miesiąc. Dopiero później oszuści przeszli do "właściwego działania" i zaproponowali jeszcze większy zysk.

Oszustwo polegało na pobraniu od kobiety jeszcze większej kwoty. Poszkodowana uznała, że nie potrafi zrobić przelewu i poprosiła swoich "opiekunów" o pomoc. "Z pomocą przyszedł znajomy rozmówczyni, który przelał na inne konto blisko 150 tysięcy złotych. Kobieta widząc, jaka kwota została przelana od razu zareagowała, ale już po chwili była uspokajana, że to pozwoli jej zarobić od razu 13 tysięcy złotych " - czytamy w komunikacie policji.

Niestety, pieniędzy finalnie nie udało się odzyskać. Co więcej, dane poszkodowanej zostały dodatkowo wykorzystane, by wziąć na nią pożyczkę na kolejne 10 tysięcy złotych. Policja radzi, by w internecie z założenia nie wierzyć we wszystkie informacje, które się widzi, tym bardziej jeśli ktoś gwarantuje łatwy sposób na zysk. Co do zasady należy też unikać instalacji nieznanych aplikacji w telefonie, i pod żadnym pozorem nie podawać innym osobom danych swojej karty płatniczej lub logowania do bankowości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(154)
Zyga
2 miesiące temu
Skoro ponad 30 % głosuje jeszcze na PiS to wszystko jest możliwe .
Heloł
2 miesiące temu
Ludzie, nic nie ma za darmo
Ciekawy
2 miesiące temu
To taki inny prowident
Ccv
2 miesiące temu
Bank oszust jak może dać ci kredyt jak normalnie to zajmuje 7 dni a tu załatwiają sprewe w godzinę
Ryży
2 miesiące temu
POdobno to działaczka KOD
JARO
2 miesiące temu
gŁUPOTA BOLI??
11111
2 miesiące temu
Na mądrą nie trafiło.
Polak
2 miesiące temu
Jaka bzdura 🤣 ja można dać się tak wrobić ? No tak już jest jak ktoś już ma dużo to chce więcej. Stare mądre powiedzenie brzmi - "pazerny traci podwójnie" Przykre
przewał
2 miesiące temu
NIE NARZEKAĆ ! - typowy Polak, jak mu Ksiądz podstawi pusty talerz lub koszyk pod nos, to sam odruchowo i bez przymusu sięga po własną forsę i sypie nią na te ww. naczynia.
madzia
2 miesiące temu
Nasz Mateusz roluje na 20% co miesiąc.
Pol
2 miesiące temu
wprowadzić do kodeksu karnego obcinanie kończyn,mendy trza tępić
Gość Darek
2 miesiące temu
Głupich nie sieją. Jak miała na koncie tyle kaski to do biedoty się nie zaliczała.
ter34
2 miesiące temu
Drogo było cholerka... W Lublinie niedawno na podobny przekręt z krypto-walutami 49-latek stracił 400 000zł.
WLW
2 miesiące temu
Dlaczego tego typu oszustwa nie są ścigane przez policję i prokuraturę z urzędu. Już kilka lat temu Morawiecki obiecywał że zlikwiduje lichwę, i co teraz Ziobro obiecuje że złoży do sejmu projekt ustawy która zlikwiduje lichwę - WIERZYCIE JA NIE
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić