aktualizacja 

Kogo NASA wyśle na Marsa? Argumenty przemawiają za tylko jedną płcią

74

Jak czytamy w dzienniku "Daily Mail", pierwsza załogowa misja na Marsa może składać się z samych kobiet. Dlaczego? Zdaniem badaczy, to optymalne rozwiązanie, a panie poradzą sobie w drodze na Czerwoną Planetę znacznie lepiej od panów. Pierwszym testem będzie załogowa wyprawa na Księżyc.

Kogo NASA wyśle na Marsa? Argumenty przemawiają za tylko jedną płcią
Żeńska misja na Marsa? To może być pierwszy krok w stronę podboju Czerwonej Planety (Getty Images, forplayday)

Czy za kilka lat będziemy świadkami wydarzenia, które nie miało precedensu w historii ludzkości? NASA szykuje się na podbój Marsa i prowadzi badania nad tym, jak wysłać na Czerwoną Planetę misję załogową. Jak twierdzą badacze, nie jest wykluczone, że w wydarzeniu wezmą udział same kobiety. Zdaniem ekspertów, to najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego? Bo panie w drodze na Czerwoną Planetę będą po prostu bardziej wydajne od panów. Być może nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale NASA przygotowując historyczną misję musi wziąć pod uwagę tysiące czynników. I jak się okazuje, żeńska załoga może okazać się zdecydowanie lepszym wyjściem, niż ta z udziałem mężczyzn.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezwykłe zdjęcia z Marsa. Odkryto jedne z najlepiej zachowanych złóż warstwowych

Misja na Marsa będzie się składać z samych kobiet?

Panie emitują mniej energii i zużyją mniej zasobów od panów, a to może mieć kluczowe znaczenie w drodze na Marsa. Eksperci z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) udowodnili, że kobiety zużyją mniej tlenu, wyprodukują mniej CO2, a przy okazji nie będą potrzebowały tyle pożywienia, co ich koledzy. Do tego łatwiej będzie im się zaadaptować do ekstremalnych warunków w podróży.

Podróż na Marsa ma trwać 1080 dni i będzie dla NASA ogromnym wyzwaniem. Trzeba od podstaw zbudować statek, który zabierze astronautów i wróci potem na Ziemię. Trzeba przygotować załogę i trzeba dokonać rewolucji w myśleniu i podboju kosmosu. Panie nadają się do tej misji idealnie i doskonale do takiego zadania pasują. I to dosłownie.

Argument przemawiający za załogą składającą się wyłącznie z kobiet jest bardzo prosty: taka załoga wymagałaby znacznie mniejszych zasobów i pozwalałaby na wykorzystanie mniejszego statku kosmicznego - twierdzą naukowcy z NASA

Feministki będą zachwycone, tym bardziej, że do tej pory w podboju kosmosu wzięły udział tylko 72 kobiety. I to przy 622 osobach, które wystrzelono w kosmos w ostatnim stuleciu. Jako pierwsza Ziemię opuściła Rosjanka Walentyna Tierieszkowa, o której w ZSRR śpiewano nawet piosenki. Teraz sytuacja może całkowicie się zmienić i to panie będą wiodły prym w drodze do gwiazd.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kiedy NASA zamierza wysłać ludzi na Marsa?

Fachowcy twierdzą, że może się udać już w latach 30. XXI wieku, czyli za około dekadę. NASA za dwa, może trzy lata postara się wysłać załogową misję na Księżyc, co ma być próbą generalną przed wyprawą na Marsa. A potem? Droga na Czerwoną Planetę ma stać otworem, a człowiek spróbuje wykonać kolejny historyczny krok w kosmosie. My już nie możemy się doczekać. 

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić