Naukowcy opracowują "cyfrowy mózg". Znacznie przewyższy ludzki

12

Kevin Baragona, założyciel DeepAI, ostrzegł przed sztuczną inteligencją, która może "przerażać". Naukowcy opracowują właśnie "cyfrowy mózg", który znacznie przewyższy ludzki.

Naukowcy opracowują "cyfrowy mózg". Znacznie przewyższy ludzki
Sztuczna inteligencja. (Pixabay)

Kevin Baragona, założyciel DeepAI, ostrzegł, że szybko rozwijająca się sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Kevin porównał szybki rozwój zaawansowanej sztucznej inteligencji do "rozwoju cyfrowego mózgu" który wkrótce przewyższy ludzki.

Sztuczna inteligencja przewyższy ludzi

Jeśli stworzymy komputery inteligentniejsze od ludzi, to co pozostanie ludziom? - powiedział Kevin.

Baragona powiedział, że sztuczna inteligencja rozwija się zbyt szybko. Wkrótce może wymknąć się spod kontroli i być tak dużym zagrożeniem dla ludzkości, jakim jest broń nuklearna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wstrzymali ruch na drodze. Chwilę później rozpoczęli ostrzał rakietowy

W rozmowie z "The Sun Online" Kevin powiedział, że na obecnym etapie sztuczna inteligencja jest w stanie zrobić wiele rzeczy tak, jak człowiek. Biorąc pod uwagę to, jak szybko się uczy i poprawia własne błędy, już wkrótce może przewyższyć ludzki umysł. To kompletnie odmieni przyszłość.

Nie będzie bitwy między narodami, ale bitwa między sztuczną inteligencją a ludzkością. [...] To jest broń nuklearna oprogramowania – mam na myśli to, jak potężna jest – ostrzegł Kevin.

Ekspert ds. AI, Eliezer Yudkowsky stwierdził, że "podążamy w stronę katastrofy". Przewiduje, że już niebawem sztuczna inteligencja będzie wykorzystywać ludzi, nie dbając jednocześnie o ich życie.

Baragona to twórca DeepAI, czyli oprogramowania, które obsługuje zaawansowane chatbory oraz generator tekstu i obrazów. Narzędzie ma pomagać "kreatywnym osobom" w rozwijaniu ich pasji i twórczości. Sam Kevin, chociaż propaguje sztuczną inteligencję, uważa, że powinna być lepiej kontrolowana. Dodał, że obecnie w branży dzielą się na dwa walczące ze sobą obozy: "tych, którzy chcą przyspieszyć postęp sztucznej inteligencji i tych, którzy chcą go spowolnić".

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić