Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Skuteczność 97 proc. Niepokojący wynalazek naukowców z Chin

306
Podziel się

Sztuczna inteligencja w Chinach ma zrewolucjonizować system i odciążyć prokuratorów. Ci mieliby zajmować się tylko bardziej "złożonymi" i trudnymi zbrodniami.

Skuteczność 97 proc. Niepokojący wynalazek naukowców z Chin
Sztuczna inteligencja zastąpi prokuratorów? Rewolucyjny pomysł w Chinach. Na zdjęciu prezydent kraju, Xi Jinping (Reuters)
bFdLnsYB

Naukowcy twierdzą, że Chiny stworzyły "prokuratora" w postaci sztucznej inteligencji, który może oskarżać ludzi o przestępstwa, nawet z ponad 97-procentową dokładnością.

Testowany system może wnieść oskarżenie na podstawie słownego opisu sprawy. Narzędzie zostało zbudowane i sprawdzone przez Ludową Prokuraturę Szanghaj Pudong, największą prokuraturę okręgową w Chinach.

bFdLnsYD

Jak tłumaczy pomysłodawca profesor Shi Yong, sztuczna inteligencja ma za zadanie odciążyć prokuratorów od mniejszych spraw. Ci mieliby zajmować się tylko bardziej "złożonymi" i trudnymi zbrodniami.

Jak donosi South "China Morning Post", sztuczna inteligencja może działać na standardowym komputerze stacjonarnym. Akt może sporządzić na podstawie danych o oskarżonym człowieku.

System w najpopularniejszych sprawach

Jak podkreśla "Daily Mail", system był testowany 5 lat. Jego skuteczność sprawdzano, wykorzystując 1700 różnych przypadków z prokuratory. Sztuczna inteligencja może wnieść oskarżenie w związku z najpopularniejszymi przestępstwami w Azji: oszustwa z kartami kredytowymi, drobne kradzieże czy wykroczenia drogowe.

System może do pewnego stopnia zastąpić prokuratorów w procesie podejmowania decyzji - dodaje Shi Yong.
bFdLnsYJ

Niektóre technologie sztucznej inteligencji już istnieją w organach ścigania, ale byłby to pierwszy przypadek, w którym jest ona zaangażowana w wnoszenie zarzutów.

Zobacz także: Rosyjskie ćwiczenia wojskowe. Czołgi w pobliżu Ukrainy
bFdLnsZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(306)
pawel-
2 tyg. temu
dziękujemy naukowcom z Chin za zmutowanie wirusa grypy ...
Dobre jestem ...
2 tyg. temu
no tak bo po co utrzymywać prokutorów jeśli o wyroku decyduje sąd. Robot się nie odwoła;) Z drugiej strony jeśli taki system byłby rzeczywiście uczciwie zaprojektowany to mógłby wreszcie pomóc w czytaniu tych ogromnych akt i wyciągać z nich wnioski. A sędzia mógł by się krócej przygotowywać do rozprawy. Teraz jest podobni jak z posłami którzy podejmują decyzję mimo, że nie zapoznali się z tematem.
sed
2 tyg. temu
odszkodowania od komunistycznych chin za zarazę z wuchan niech zasądzi juz czas
bFdLnsZf
Neo
2 tyg. temu
Jeśli ktoś nie wie dokąd to wszystko zmierza. MATRIX. Polecam obejrzeć klasyka z 1999 r. Właśnie w kinach grają jego nowszą część.
Felek
2 tyg. temu
Sprawa prosta. Jak nie płacisz np. za mandaty drogowe to dostajesz wyrok z automatu. Np. musisz odpracować jakąś ilość godzin społecznie itp... w takich przypadkach nie potrzeba żadnego sędziego. Zaoszczędzone pieniądze, czas, nerwy itp...
Sombra
2 tyg. temu
W Chinach sztuczna inteligencja a u na ludzka inteligencja to robi wiec co? sztuczna skuteczniejsza niż ludzkie działania??????Nie prawda u nas ludzka jest niewspółmiar skuteczniejsza co widać po działaniach wymiaru sprawiedliwości jaki stosują pisiory!!
****
2 tyg. temu
to co chiny mają w głowach tak potężne projekty to usa ruski unia muszą pochylić jusz się chiny dyktują warunki cenowe na świecie surowców żywności
Pytajka
2 tyg. temu
Chiny, to kraj zalany ludźmi, więc sztuczna inteligencja jest tu niezbędna do załatwiania spraw. Ciekawe czy pozwalniają ludzi z pracy, gdy zastąpią ich komputery w sądach. Tyle z tego korzyści, że migiem mogą być rozwiązane sprawy w sądzie.
Tak przy okaz...
2 tyg. temu
Należałoby jeszcze zobowiązac prawnie ludzi do oskarżania samych siebie. Dobry AI-prokurator dały by radę. Następnie każdy sam by się uwięził zgodnie z samo-wyrokiem. I nie były by potrzebne już jakieś lockdowny. Oby się udało!
Stop sos
3 tyg. temu
Chiny to głupi kraj nie modry tylko bardzo głupi nasze dzieci będą zachowywać się jak cyborgi
Temides
3 tyg. temu
Brawo. Jeszcze jakby wykrywał w kłosie poziom bzdur i kłamstw. To ok. A wtedy byłyby same oskarżenie o bezpodstawne składanie zeznań.
zdzicho56
3 tyg. temu
Kompletny odjazd!!!Zastapmy ludzi i bedzie fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZZostana tylko przywodzcy .Potem sztuczna intligencja dojdzie do wniosku ,po wuj oni sa potrzebni i ich sie pozbedzie.
jokol
3 tyg. temu
W Polsce to się nie sprawdzi bo pisowcy i tak są bezkarni, a o swoich sędziów tez muszą zadbać by brali kasę za nic!!!!
bFdLnsYX
ot co
3 tyg. temu
W Polsce to na nic! Sędzia z kasty swoich uniewinni!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić