Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Hołowacz
|

Pomoże z COVID-19. Ta roślina działa na wszystkie warianty koronawirusa

97
Podziel się:

Jest roślina, która pomoże w walce z różnymi wariantami koronawirusa. Odkrycie naukowców z brytyjskiego uniwersytetu w Nottingham wskazuje, że jej skuteczność na COVID-19 została oceniona na 95%. Wszystko sprowadza się do substancji pochodzenia roślinnego o nazwie tapsigargin (TG).

Pomoże z COVID-19. Ta roślina działa na wszystkie warianty koronawirusa
Koronawirus (Pexels)

Aktualnie niepokojące jest między innymi to, że określone warianty koronawirusa są w stanie namnażać się szybciej od pozostałych. Pracownicy naukowi przeprowadzili badanie, które pokazało, że Delta mnoży się czterokrotnie szybciej niż Alfa oraz dziewięć razy szybciej niż Beta.

Istotna jest również obserwacja, że działanie więcej niż jednego wariantu wirusa może sprawić, że dojdzie do wzajemnego przyspieszenia zdolności jego replikacji. Innymi słowy, zainfekowanie się różnymi wariantami naraz, daje efekt w postaci szybszego namnażania koronawirusa.

Wszystko to ma znaczenie również podczas omawiania łoczydła apulijskiego. Jedną z istotnych zalet odkrycia związanego z tapsigargin, jest możliwość blokowania procesu namnażania się wszystkich wariantów koronawirusa.

Efekty działania TG są obiecujące. Pomimo tego, że Delta jest bardziej zakaźna i przyczynia się do zwiększenia namnażania innych wariantów w przypadku koinfekcji, tapsigargin może skutecznie ochronić przed infekcją, a nawet hamować istniejące zakażenie. Co więcej, chodzi tu zarówno o sytuacje związane z infekcją jednym wariantem, jak i kombinacje wariantów.

Łoczydło apulijskie rośnie między innymi w południowej Europie i Afryce Północnej. Jego przeciwwirusowy potencjał wygląda obiecująco, a równie istotny jest fakt, że każdy wariant koronawirusa okazał się podatny na tapsigargin.

Oczywiście związek o pozytywnym działaniu otrzymywany jest w wyniku pracy naukowców i nikt nie powinien samodzielnie zrywać łoczydła apulijskiego i go zjadać. Potocznie roślinę określa się również toksyczną marchwią, ponieważ jej właściwości bez specjalnej obróbki mogą być trujące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
kaka
6 miesięcy temu
Podobno czarnuszka działa cuda na wszystko ale nie na śmierć. ;-))
sk0
6 miesięcy temu
Jeśli nie opatentują, i nie wrzuca kwoty x100 za roślinkę, to zaraz o tym zapomnicie. Cytryna z miodem nieco rozcieńczona wodą tez działa (miód w tym najdroższy, bo wypada kupic naturalny a nie sztuczny) i to na WSZYSTKIE odmiany grypy. W tym omicron i inne, aż po dzetę tetę i inne, które są już od 2010 roku w rozpisce, ale ich jeszcze nie wykorzystano. Matołki na odstrzał przez szczepionkę o kodzie 2 (afera w Lublianie, przełożona puściła farbę)
cde
6 miesięcy temu
Naukowcy pogubili się już sami w tym alfabecie. Nie ma lekarstwa na wirusy - gdyby tak było, już dawno nie byłoby grypy.
Gość Darek
6 miesięcy temu
A na tego nowego Unikrona też???
jacek
6 miesięcy temu
Jak na razie nie zachorowałem , bo się zaszczepiłem. Ale gdy nie było szczepionek profilaktycznie brałem między innymi ziarna i olej z czarnuszki. Hmmm, trudno powiedzieć jak zadziałał na odporność , ale wyniki kardiologiczne i z krwi to mam od tej pory rewelacyjne (jak nie na mój zaawansowany wiek).
dfs
6 miesięcy temu
To delta czy ten oksymoron czy inny rubikon? która bardziej zaraża w końcu.
ChinyMen
6 miesięcy temu
Chińczycy to produkują czysty kwas askorbinowy, tylko nim leczę Coronę i inne stany zapalne.
Sawa
6 miesięcy temu
Nihil novi! Chinczycy też znaleźli naturalny lek -pewną trawę z lukrecją uralską. Trawa u nas zabroniona z uwagi na działania halicynogenne. Już przy pierwszej fali tym leczyli. Podejrzewam, że takich roślin jest więcej.
LEC
6 miesięcy temu
To po cholerę wyszczepiacie preparatami nieprzebadanymi ciemnogrody tym bardziej iż większość z nich dwukrotnie wyszczepionych zaraża się i ciężko przechodzi zarażenie?
Lach
6 miesięcy temu
Owoce czeremchy lub sok z czeremchy są bardzo dobre na covit
Anna
6 miesięcy temu
Szczepie się bo kocham ludzi
Dr.
6 miesięcy temu
Na wirusa jednym pomaga amantadyna innym zaś lampa alladyna. A tak na marginesie to doktorów nam ta pandemia narobiła co jeden to głupszy.
Gary
6 miesięcy temu
Olej z oregano jest obok czosnku najsilniejszym naturalnym antybiotykiem, w przypadku covid bardzo pomaga nagietek. Branie MMS załatwia ów covid w 2-3 dni, udowodnione przez japońskich naukowców. Wszystko do znalezienia w necie, tylko trzeba wyłączyć propagandę z TV i szukać i przede wszystkim włączyć myślenie.
prawda
6 miesięcy temu
najskuteczniwjsze jest wsadzenie delikwenta do gorącego pieca chlebowego na 3 zdrowaśki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić