Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Pracownicy Apple zbierali pikantne zdjęcia klientów

4

Czterech pracowników sklepu Apple w australijskim Brisbane straciło pracę, gdy okazało się, że zebrali ponad 100 "niestosownych" zdjęć koleżanek z pracy i klientów.

Pracownicy Apple zbierali pikantne zdjęcia klientów
(Shutterstock.com)

Fotografowali sami lub wykradali zdjęcia z cudzych telefonów. Mężczyźni robili zdjęcia koleżankom, gdy te przebierały się przed pracą, a także atrakcyjnym i niczego nieświadomym klientkom, które odwiedzały sklep. Na część ich kolekcji składały się także zdjęcia wykradzione z telefonów oddanych do serwisu.

Przeglądali zdjęcia i urządzali konkursy. Zabawa polegała na ustaleniu rankingu najpiękniejszych kobiet. Mężczyźni chwalili się dokonaniami również poza salonem. Sprawa wyszła jednak na jaw przypadkowo, gdy inny współpracownik zauważył serwisanta w pracowniczej szatni z telefonem klienta - informuje digitaltrends.com.

Apple zajmie się sprawą. Gigant z Cupertino rozważa pozew sądowy za złamanie zasad panujących w firmie i narażenie na szwank prywatności klientów. Niepewnie czują się także byłe koleżanki z pracy zwolnionej czwórki, bo nie poinformowano ich, kto znajdował się na wstydliwych zdjęciach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić