Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Sklepy śledzą klientów. Wykorzystują do tego Wi-Fi

44

Darmowe sieci Wi-Fi dostępne w centrach handlowych są wykorzystywane również do tego, by śledzić, gdzie i co robią klienci.

Sklepy śledzą klientów. Wykorzystują do tego Wi-Fi
(Pixabay.com)

Dzięki temu wiedzą o tobie wszystko. Nie musisz się łączyć z bezprzewodowym internetem, by jego operatorzy wiedzieli, do jakich sklepów wchodzisz i na jak długo. Wszystko to dzieje się bez twojej wiedzy. Jak to działa? Telefon próbuje łączyć się z dostępną siecią Wi-Fi, a specjalnie zaprogramowane anteny wysyłające sygnał odbierają również informacje o tym, skąd próbowano nawiązać połączenie.

Sieci sklepów już zaczynają to wykorzystywać. W ostatnim czasie na nieczystych zagraniach przyłapano w Wielkiej Brytanii sklepy sieci Marks & Spencer i Topshop, które wpadły na genialny pomysł wykorzystania lokalizacji klientów. Wysyłali do nich wiadomości z kuponami promocyjnymi, gdy system "zauważył", że robią zakupy u konkurencji - informuje "Daily Mail".

Sieci Wi-Fi mogą być efektywnie wykorzystywane do bardzo dokładnego śledzenia całych populacji. Można śledzić nawet interakcje między ludźmi, a nie tylko ich położenie - skomentowała Renata Samson z organizacji Big Brother Watch, uświadamiającej klientów o losie informacji, które nieświadomie udostępniają np. za pośrednictwem telefonów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić