o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Michalik
Łukasz Michalik
|

Szkodliwość 5G. Ekspert komentuje popularne mity

57
Podziel się

Telefonia 5G wywołuje wiele kontrowersji. Wokół nowej technologii narosło wiele mitów i nieporozumień. Które z nich są bliskie prawdy? O opinię warto zapytać eksperta, zawodowo zajmującego się badaniem różnego rodzaju radiacji.

Antena 5G
Antena 5G
bDfqwPPF

Skoro ktoś chce palić maszty, to powinien zacząć od palenia telefonów komórkowych. One są bardziej szkodliwe. Mają 100 razy większe natężenie pola niż stacja bazowa, z którą się łączą – zauważa prof. dr hab. n. med. Marek Zmyślony, prezes Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Szkodliwość 5G? Ekspert tłumaczy

Jednocześnie ekspert zauważa, żenie da się całkowicie wykluczyć możliwości, że sieć 5G wykazuje jakieś szkodliwe działanie. Wynika to z faktu, że – na razie – nie ma miarodajnych wyników badań, które dotyczyłyby skutków stałej ekspozycji na stosowane w telefonii nowej generacji fale milimetrowe.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że nie ma żadnych przesłanek, by się ich obawiać. Maszty 5G podnoszą bowiem poziom ekspozycji o maksymalnie kilkanaście procent, czyli o wartość niezauważalną z punktu widzenia ludzkiego organizmu.

bDfqwPPH

Co więcej, maszty telefoniczne są częścią naszego otoczenia od co najmniej kilkunastu lat. Na razie nie udało się zaobserwować i potwierdzić ich wpływu na istotne zmiany we wskaźnikach, dotyczących zdrowia czy umieralności. - Takie fale najprawdopodobniej nie mają większego wpływu na ludzki organizm, ale nie można powiedzieć, że na pewno. Do tej pory było za mało badań, które by to zweryfikowały – podkreśla ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDfqwPQi
KOMENTARZE
(57)
Jkl
5 miesięcy temu
Czyli pan „specjalista” przyznaje, ze dopuścili do użytku nieprzebadana technologie na polskiej ziemi?
wiem
5 miesięcy temu
Ale klamliwy miś. najpierw zbadać potem instalować.Izrael i Szwajcaria zrezygnowały- ciekawe ,co? Nie przypadek.
marko
5 miesięcy temu
redaktorze od siedmiu boleści na foto nie ma anteny 5G tylko radiolinie.
bDfqwPQj
Za puźno
5 miesięcy temu
Wszystkie nowe technologie są testowane na ludziach, boing ze swoimi samolotami to potwierdził, elektrownia atomowe Fukushima , bp i wiele innych, Korporacje mają w p..ie ludzi i nie tylko biednych, każdy rok musi zamknąć się na super zyskach, a jak nie idzie to wprowadza się nową wadliwą technologię, ukrywa się wady bo dużo kasy poszło na badanie są to miliony,każdy przemysł to stosuje , ale kto ich powstrzyma jak rządy krajów czerpią z tego źródełka, ziemia jest orana na maksa zatrucia chemiczne różne np substancje chlor trujwartościowy, pestycydy, GMO itp , też pewnie niegroźne, ludzki organizm jest bardzo kruchy , zwykłe leki przeciwbólowe przedawkowane mogą zabić, Korporacje to wiedzą bo mają wyniki testów z góry, każdy z was wie co co mieli mają więcej kasy , jak spowodujemy wypadek i nie chcemy iść na policję to dogadujemy się z ofiarą, wiem to marny przykład ale rozumiecie.
Brawo ty
5 miesięcy temu
Nie ma badań nie ma przesłanek.
Najnowsze komentarze (57)
radoart
2 miesiące temu
Gość mądrze mówi.
IRA
5 miesięcy temu
Jeśli ktoś uważa, że 5G nie jest szkodliwe, to niech sobie zamontuje u siebie na domu. A co? Wolno mu. A my nie chcemy 5G w Polsce. Nie tacy eksperci się wypowiadali i twierdzą, że 5G JEST SZKODLIWE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZI. A jeśli ktoś mówi, że nie, to niech sobie instaluje u siebie w domu.
Politolog
5 miesięcy temu
Ciekawe ile mu zapłacili, Polscy eksperci są jak politycy sprzedają się na potęgę .....
Adi
5 miesięcy temu
Wiem, że 5G będzie nadawane również z satelit, które umieszcza na orbicie Elon Musk(ten od tesli). Na pewno też będzie wykorzystywane przez wojsko:drony, bezzalogowce, rakiety itp. I znając historię to jest fakt nie przypuszczenie
Adriano
5 miesięcy temu
Cód miód jak azbest i papierosy.
O2szuści
5 miesięcy temu
Tak, a o nieszkodliwości technologii 5G przekonują nas ci sami dziennikarze, którzy w artykule obok twierdzą, że przyklejenie sobie plasterka na brzuchu pomoże spalić otyłym osobom 20kg tłuszczu. Nie ma to jak "wiarygodne" źródło informacji :) W istocie, kiedy dziennikarze twierdzą, że Ziemia jest okrągła, należy ponownie rozważyć teorię o trzech krokodylach dźwigających świat na swoim grzbiecie.
Bicz Boży
5 miesięcy temu
Czyli nic nie dowiedzieliśmy się od tego niby eksperta :-) Opinia eksperta jest zależna od tego, kto go wynajmie i ile mu zapłaci :-)
Janek
5 miesięcy temu
Obłuda. Na 1000 ludzi którzy korzystają z tel. kom. może krytykować sieć 5G będzie ok 250 osób tj 1/4, a ile wyrzuci telefon komórkowy czyli zrezygnuje z użytkowania ? - może 1 osoba. Sami chcemy mieć telefony kom. to po co głupia dyskusja i krytyka o szkodliwości tel kom w tym 5G ???
bDfqwPQb
gość
5 miesięcy temu
Chyba jesteśmy królikami doświadczalnymi.
BCD
5 miesięcy temu
Kiedy czegoś nie wiemy to po co jakieś brednie i powoływanie się na nieznane prawdopodobieństwo? Jeśli nie wiem jakie skutki wywołuje zjawisko to nie ryzykuję ani własnego ani czyjegoś zdrowia. To tak jak z lekarstwem, bada się je a potem stosuje.
Alla
5 miesięcy temu
Nie dajcie ludzie się zwieźć mieszkam od dwóch lat obok anten. Niecałe 20m. Wieżowiec obok. Jedne z największych natężeń pola. Jestem ciągle zmęczona. W domu nie odpoczywam. Mam ogromne problemy ze snem.
qanon
5 miesięcy temu
Dużo tych ekspertów ostatnio. Każde media mają po kilku swoich własnych, oczywiście każdy "światowej sławy" i tak mądry, że tylko grzecznie słuchać. Są jeszcze jacyś normalni ludzie?
DominiK
5 miesięcy temu
Najpierw postawcie pytanie: Po co komu 5G. 3G w zupełności wystarcza. 5G+ nowy smartfon 5G = pełna inwigilacja. Mają Cię na widelcu. GdIe płacisz, z kim rozmawiasz, o czym rozmawiasz. Jeżeli masz inteligentny dom+ samochód z łączem to kesteś pod 100% kontrolą. Teraz teoretycznie inwigilacja obywatela jest możliwa, ale w nowej technologii będzie setki razy szybsza i łatwiejsza.
DominiK
5 miesięcy temu
To słaby ten ekspert. Wiadomo co to jest 5G. Niech sobie włoży łeb do mikrofalówki na 30s. Będzie miał wtedy efekt stania przy nadajniku w odległości 30m przez miesiąc.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić