Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Uwaga na faktury z tej sieci. To hakerska sztuczka

165

Klienci sieci Play mogli paść ofiarą zuchwałej kradzieży. Hakerzy wysyłali im e-maile z fakturami praktycznie nieróżniącymi się od oryginalnych dokumentów, do których przyzwyczaili się użytkownicy.

Uwaga na faktury z tej sieci. To hakerska sztuczka
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, colin)

*Zgadzał się nawet adres nadawcy. *Wiadomości wysyłano z adresu awizo@mojefinanseplay.pl, który wygląda tak jak ten używany przez Play. Również strona z fakturą, na którą kierowały linki z e-maili, wyglądała na autentyczną - informuje zaufanatrzeciastrona.pl. Nawet grafika i treść nie pozwalały podejrzewać, że coś jest nie tak.

Oprócz fałszywych faktur w e-mailach był także złośliwy wirus. Dzięki niemu hakerzy mogli otrzymać dostęp do wszystkich danych na zainfekowanym komputerze. Cyberprzestępcy mogli więc nie tylko przejąć nad nim pełną kontrolę, ale także wyczyścić konto swojej ofiary.

Ten atak to majstersztyk. Hakerom udało się obejść nawet zabezpieczenia Gmaila, który w zdecydowanej większości przypadków skutecznie blokuje e-maile z wirusami. Autora fałszywych wiadomości udało się już zidentyfikować. To ten sam haker, który w listopadzie ubiegłego roku podszywał się pod Pocztę Polską.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić