Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

7-latka bez biletu i rodziców dostała się do samolotu. Ochrona lotniska w Genewie jej nie zauważyła

18

Dziewczynce udało się przemknąć przez kontrolę bezpieczeństwa i przejść przez bramkę prosto do autobusu dowożącego pasażerów do samolotu.

7-latka bez biletu i rodziców dostała się do samolotu. Ochrona lotniska w Genewie jej nie zauważyła
(iStock.com)

Dopiero w kabinie załoga linii lotniczych Easy Jet zatrzymała dziecko. Stewardessom samotne dziecko, bez biletu i bagażu, wydało się podejrzane. Gdy spytały, dokąd dziewczynka leci i z kim podróżuje, ta przyznała, że jest w trakcie ucieczki z domu.

Obsługa lotu EZS1305 z Genewy do Ajaccio na Korsyce zatrzymała dziecko i zawiadomiła policję, która natychmiast odebrała niedoszłą pasażerkę z samolotu - brzmi oświadczenie linii Easy Jet.

*Zobacz też: Port "Solidarność". Polacy o budowie centralnego lotniska *

Rodzice musieli odebrać dziewczynkę z komisariatu. Tam wyjaśniło się, że dziecko wymknęło się z domu, wsiadło w pociąg i pojechało na lotnisko. Z relacji 7-latki wynika, że ani po drodze, ani gdy przechodziła przez kolejne zabezpieczenia portu lotniczego, nikt się nią nie zainteresował.

7-latka obnażyła luki w zabezpieczeniach lotniska. Władze portu w Genewie zapowiedziały dokładne dochodzenie. Chcą wyjaśnić, jak to możliwe, że dziecko przemknęło przez zaawansowane systemy ochrony - podaje "Metro".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić