aktualizacja 

Bateria od laptopa przyczyną dramatu na pokładzie samolotu United Airlines

12

Pożar na pokładzie samolotu lecącego z San Diego do Nowego Jorku. Podczas lotu zapaliła się bateria jednego z laptopów, który znajdował się na pokładzie. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Bateria od laptopa przyczyną dramatu na pokładzie samolotu United Airlines
Samolot United Airlines musiał zawrócić przez pożar na pokładzie (Adobe Stock, Iakov Filimonov)

Samolot United Airlines leciał we wtorek 7 lutego z San Diego w Kalifornii do Newark-Liberty, drugiego najruchliwszego portu lotniczego aglomeracji nowojorskiej. Nagle na pokładzie wybuchł pożar, co wymusiło na pilocie powrót na lotnisko, z którego maszyna wystartowała.

Pożar na pokładzie samolotu United Airlines

Załoga lotu United Flight 2664 zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się pożaru, a samolot bezpiecznie wylądował w San Diego. Dane FlightAware pokazują, że Boeing 737 MAX 8 wystartował o godz. 7:07 i ponownie dotknął płyty o 7:51.

Personel ratunkowy czekał na lotnisku i natychmiast pomógł poszkodowanym pasażerom, jak przekazała rzeczniczka międzynarodowego lotniska, Sabrina LoPiccolo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chorwacja w strefie euro. Co z cenami?

Ekipy straży pożarnej przebadały wszystkich pasażerów i załogę, a cztery osoby zostały zabrane do szpitala. Dwie inne odmówiły dalszego leczenia, jak na Twitterze przekazała straż pożarna z San Diego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rzecznik Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), Ian Gregor, powiedział CNN, że pożar pochodził z baterii laptopa. FAA zbada sprawę.

Załoga trafiła do szpitala

Według linii lotniczej stewardesy i stewardzi, którym przypisuje się powstrzymanie pożaru, są wśród osób zabranych do szpitala.

Nasza załoga działała szybko, aby zabezpieczyć urządzenie, a personel medyczny czekał na pasażerów przy bramkach – powiedział rzecznik United Airlines Charles Hobart.

Dodał, że kilku członków personelu pokładowego zostało zabranych do szpitala, a dwóch pasażerów zostało zbadanych na miejscu.

Dziękujemy naszej załodze za szybkie działanie w zakresie priorytetowego traktowania bezpieczeństwa wszystkich osób na pokładzie samolotu. Przygotowujemy się do przewiezienia naszych klientów do miejsc docelowych — poinformował Hobart.

Źródło: CNN

Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić