Dla nich podróże wiążą się z bólem i siniakami. Domagają się zmian

45

Osoby, które kochają zwiedzać świat doskonale wiedzą, że długa podróż samolotem - zwłaszcza tanimi liniami - zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych. Dla niektórych pasażerów może być to bardziej dokuczliwe. Z samolotu wychodzą z siniakami.

Dla nich podróże wiążą się z bólem i siniakami. Domagają się zmian
Jaelynn Chaney z narzeczonym (Instagram, @jaebaeproductions)

Jaelynn Chaney to pochodząca z Vancouver influencerka, która kocha zwiedzać świat. W mediach społecznościowych publikuje posty o tematyce modowej, ale też opowiada m.in. o problemach, z jakimi zmagają się osoby plus size podczas podróży.

Na Instagramie obserwuje ją blisko 100 tys. osób. Niedawno postanowiła także wystosować specjalną petycję do Federalnej Administracji Lotnictwa.

Problemy otyłych pasażerów. "Dyskryminacja, ból i siniaki"

Na jednym ze swoich wideo kobieta przyznała, że podróżowanie dla osób, które są większych rozmiarów, często jest nieprzyjemne. Na nagraniu podkreśliła, że linie lotnicze gwarantują zbyt małą przestrzeń, co wiąże się z "bólem i siniakami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piotr Stramowski otworzył się na temat córki. Jaka jest Helenka?

Z kolei w petycji zaznacza, że często pasażerowie plus size są traktowani na pokładach samolotów jak trędowaci.

Podczas lotu z Pasco do Denver mój narzeczony był narażony na pogardliwe komentarze, pełne dezaprobaty spojrzenia, a nawet odmowę siedzenia obok niego - napisała.

Czego domaga się Kanadyjka?

Kanadyjka w piśmie skierowanym do Federalnej Administracji Lotnictwa domaga się zmian, które pozwolą na to, aby podróżowanie stało się komfortowe dla pasażerów w każdym rozmiarze.

Kobieta chce, aby linie lotnicze zapewniły większe siedzenia i łazienki. Apeluje także o dłuższe pasy bezpieczeństwa, a w razie potrzeby także pierwszeństwo wejścia na pokład. Jaelynn Chaney wezwał także linie lotnicze do "zapewnienia dodatkowej pomocy na lotnisku podróżującym w dużych rozmiarach".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kobieta zwraca również uwagę na to, że ze względu na niewystarczającą przestrzeń otyli pasażerowie często zmuszeni są do zakupienia dodatkowego miejsca w samolocie. W jej opinii w takich przypadkach linie lotnicze powinny gwarantować zwrot kosztów. Petycje podpisało 5780 osób.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić