Dubajska atrakcja za 1,3 zł. W Polsce to nie do zrobienia

4

Dubaj to nie tylko miasto nowoczesności z najwyższymi na świecie drapaczami chmur i innowacyjnymi budynkami. To miejsce ma też swoją drugą - starą część, a żeby się do niej dostać, można skorzystać z abry, która kosztuje zaledwie 1 dirhama, czyli tylko 1,30 zł.

Dubajska atrakcja za 1,3 zł. W Polsce to nie do zrobienia
Za rejs abrą przez Kanał Dubajski trzeba zapłacić tylko 1,3zł (TikTok, WP)

Wśród ludzi istnieje przekonanie, że Dubaj to miasto, w którym wszystko jest nadzwyczajnie drogie. Obalamy ten mit! Okazuje się, że można skorzystać z ciekawej atrakcji już za niewiele ponad 1 zł.

TikTokera przedstawia

Angelika Olszewska to znana influencerka, która jest testerką hoteli. Na jej profilach na TikToku i Instagramie można znaleźć wiele wideo przedstawiających hotelowe pokoje, restauracje, sauny, baseny itp. Nie brakuje także ciekawostek z różnych zakątków świata, które aktualnie zwiedza.

Kilka dni temu opublikowała ciekawy, kilkunastosekundowy filmik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. TikTokerka, która ma ponad 62 tys. obserwujących, na swoim profilu prezentuje, co można kupić w Dubaju za zaledwie 1 dirhama, czyli 1,3 zł. Okazuje się, że za tę wyjątkowo niską kwotę można przepłynąć się abrą (łodzią turystyczną) wzdłuż Kanału Dubajskiego.

"Pięknie tam", "Super", "U nas za 1,3 zł można kupić sobie nic" - pisze pod nagraniem kobieta z Polski.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
"Warto wspomnieć, że ceny za przejazd zaczynają się od 1 dirhama. Jest kilka tras - dłuższych i krótszych, a te dłuższe mogą kosztować nawet do 5 dirhamów, co i tak jest bardzo tanio, jak za taką atrakcję" - informuje w komentarzu inna internautka.

Abra - wodna taksówka

Abra to nic innego, jak tradycyjna drewniana łódka, która pełni funkcję wodnej taksówki. Transportuje ona turystów i mieszkańców z jednej części miasta, na drugą. Abry kursują codziennie z bardzo dużą częstotliwością - co kilka minut. A cena za bilet jest niezmienna od lat.

Kanał Dubajski, przez który przepływa się abrą to droga wodna o długości ok. 3,2 km. Prowadzi ona z zatoki Creek w Starym Dubaju przez Business Bay do Zatoki Arabskiej. W czasie rejsu drewnianą łódką można podziwiać piękne widoki, w tym na starszą część Dubaju, które są szczególnie wyjątkowe o zachodzie słońca.

Zobacz także: Poznali się w Meksyku. "Czasami miłość czeka za rogiem, a czasem na drugim końcu świata"
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić