aktualizacja 

Dziwny element na skrzydle samolotu. Kapitan wyjawia, do czego służy

0

Ci, którzy preferują podróż samolotem z miejscem przy oknie, z pewnością zauważyli nietypową część skrzydła. Do czego służy, przyczepiony do niego, żółty hak? Pilot, znany w sieci jako Captain Joe wyjaśnia, czym jest ten dziwny element.

Dziwny element na skrzydle samolotu. Kapitan wyjawia, do czego służy
Żółty element służy celom bezpieczeństwa (YouTube - Captain Joe)

Nietypowy, żółty element na skrzydle AirbusaA320 zwrócił uwagę internautów i wywołał lawinę pytań w kierunku pilota, znanego w sieci jako Captain Joe. Na opublikowanym w serwisie YouTube wideo, specjalista wyjaśnia, do czego tak naprawdę służy zamontowany na skrzydle hak. Chodzi o bezpieczeństwo pasażerów.

Haki są potrzebne w sytuacji awaryjnego lądowania

Powodem mocowania charakterystycznych haków na skrzydłach samolotów są względy bezpieczeństwa w razie konieczności przeprowadzenia awaryjnego lądowania. Haki mają również służyć mocowaniu liny, która ma ułatwić pasażerom wydostanie się z kabiny maszyny.

- W przypadku awaryjnego lądowania, powiedzmy na wodzie, stewardesy będą chciały, abyś ewakuował się przez wyjścia nad skrzydłem. Kiedy już dotrzesz do drzwi i postawisz stopę na skrzydle, najprawdopodobniej upadniesz, ponieważ nawierzchnia będzie mokra i bardzo śliska - mówi Captain Joe w materiale opublikowanym w serwisie YouTube.

Dlatego, jak wyjaśnia pilot, konieczne jest przymocowanie liny do ościeżnicy oraz haka na skrzydle ratunkowym. Kolejna lina zostaje przymocowana do drugiego otworu w haku i prowadzi do zjeżdżalni.

- Ten mały kawałek metalu został zainstalowany, aby można było przymocować linę ratunkową, co zapewnia bezpieczniejsze stanie na śliskiej powierzchni na górze skrzydła - dodaje kapitan.

Zobacz także: MYSTERIOUS OBJECTS on AIRBUS A320 explained by "CAPTAIN" Joe

Podczas ewakuacji konieczne jest stosowanie się do poleceń załogi

W sytuacji awaryjnej najważniejsze jest zachowanie spokoju i podążanie za wskazówkami załogi pokładowej. Każde miejsce w samolocie ma przydzielone wyjście ewakuacyjne, dlatego ważne jest, aby kierować się do tego odpowiedniego.

Korzystając z wyjścia ewakuacyjnego, należy także pamiętać o konieczności zdjęcia butów z obcasami, zdjęcia okularów, opróżnienia kieszeni oraz pozostawienia na pokładzie bagażu podręcznego. Te zasady mogą uratować życie nie tylko tobie.

Źródło: "The Sun"

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić