Kamil Niewiński| 

Jarmark we Wrocławiu i szalone ceny noclegów. Podróżniczka pyta: "O co chodzi?"

10

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy co roku jest wręcz oblegany przez turystów z całej Polski i całego świata. Nawet pomimo tego jednak ceny noclegów są zaskakująco wysokie, nawet w porównaniu z innymi europejskimi perłami.

Jarmark we Wrocławiu i szalone ceny noclegów. Podróżniczka pyta: "O co chodzi?"
Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu (Adobe Stock)

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Trwa on od 24 listopada aż do 7 stycznia, co oznacza, że chętni mają naprawdę wiele czasu na sprawdzenie, co magicznego kryje w sobie podczas okresu świątecznego wrocławski rynek.

Oczywiście popularność - i mówimy tu o ludziach z całej Polski i całego świata - sprawia, że nie tylko w centrum Wrocławia robi się tłoczno. Jarmark ten jest bowiem polecany również za granicą, a co za tym idzie często jest celem wielu weekendowych podróży. Bardzo często noclegi są rezerwowane z wielotygodniowym wyprzedzeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie

Jeżeli za planowanie swojego wyjazdu do Wrocławia zabierzemy się za późno, możemy się całkiem niemiło zaskoczyć. Ceny w przypadku polskich atrakcji turystycznych zawsze są wysokie, a w momencie, gdy wszyscy się na nie rzucają, kwoty mogą osiągać poziom wręcz astronomiczny.

Wrocław droższy niż Budapeszt. Podróżniczka w szoku

Przekonała się o tym podróżniczka "Miss Voyager", która swoimi relacjami dzieli się na TikToku - zgromadziła tam już 164 tys. obserwujących. Olga, bo tak ma na imię wspomniana podróżniczka, planowała wybrać się na wrocławski jarmark bożonarodzeniowy. Sprawdzenie cen hoteli okazało się jednak bardzo bolesnym zderzeniem z rzeczywistością.

Jak podaje w swoim filmie "Miss Voyager", szukając pokoju blisko centrum możemy liczyć na ogromne ceny w wysokości ponad 400 zł za noc. A mówimy tu o hostelu ze wspólną łazienką. Dla porównania w Budapeszcie w bardzo podobnym standardzie możemy za to znaleźć oferty już za 165 zł.

- Wytłumaczcie mi jak to możliwe, że nocleg we Wrocławiu jest droższy niż za granicą? O co chodzi? - pyta się zaskoczona podróżniczka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Film został wrzucony w poprzedni weekend, czyli w pierwsze dni działania jarmarku. Jak ceny wyglądają teraz? 2-osobowy pokój na Starym Mieście ze wspólną łazienką można znaleźć już za 250 zł, lecz czasem będziemy musieli wybierać pomiędzy ceną a opiniami czy standardem. Czasem jednak warto polować na okazje last minute - bardzo często ceny są w taki sposób obniżane o nawet kilkadziesiąt złotych!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić