Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Jedyny taki wodospad w Polsce. Znajduje się kilkadziesiąt metrów pod ziemią

5

W Polsce znajduje się wiele wspaniałych miejsc stworzonych przez naturę. Jednym z nich jest jedyny w naszym kraju podziemny wodospad znajdujący się na terenie nieczynnej już Sztolni Czarna w kopalni złota w Złotym Stoku. Woda spada w nim z wysokości ośmiu metrów, a dodatkowo jest pięknie oświetlony.

Jedyny taki wodospad w Polsce. Znajduje się kilkadziesiąt metrów pod ziemią
Niezwykły podziemny Wodospad w kopalni złota w Nowym Stoku (Wikimedia Commons)

Niepowtarzalny podziemny wodospad znajduje się na Dolnym Śląsku, 23 metry pod powierzchnią ziemi, na terenie nieczynnej już Sztolni Czarna. Atrakcja jest częścią Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku.

Kaskady wody spływającej z ośmiu metrów są podświetlone, co nadaje miejscu jeszcze większego uroku. Aby zobaczyć ten niezwykły widok, trzeba zejść siedem pięter w dół po metalowych schodach, a następnie jeszcze kawałek wydrążonym chodnikiem do Sztolni Czarna.

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku oferuje jeszcze więcej atrakcji dla turystów. Można m.in. zwiedzić Kopalnię Złota, Średniowieczną Osadę Górniczą czy udać się na przejażdżkę Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem, pokonującym 300-metrową trasą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jeden z największych sztucznych wodospadów

Oprócz podziemnego wodospadu Muzeum Złota w Złotym Stoku oferuje mnóstwo innych atrakcji

Z innych atrakcji warto dodatkowo wspomnieć o możliwości wzięcia udziału w płukaniu złota, wybijaniu złotych monet albo przepłynięciu łodzią podziemnym spływem w zalanej wodą części Sztolni Gertruda.

Niestety, nie można zarezerwować miejsc ani kupić biletów przez internet. Można je kupić na miejscu, przy kasach Muzeum Złota w Złotym Stoku. Ceny zależą od rodzaju atrakcji, z jakiej chcemy skorzystać i mieszczą się w ramach kilkudziesięciu złotych.

Można też kupić tzw. bilet złoty, który obejmuje wstęp do trzech głównych atrakcji, czyli do Kopalni Złota, Średniowiecznej Osady Górniczej i Sztolni Ochrowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić